Dni wolne od szkoły. Na uczniów czeka ponad 170 dni bez zajęć. Pierwszy długi weekend już wkrótce [KALENDARZ]

Choć wakacje zakończyły się zaledwie kilka tygodni temu, to uczniowie chętnie poszukują informacji, kiedy będą dni wolne od szkoły. Okazuje się, że na uczniów czeka sporo momentów, które będą mogli przeznaczyć na odpoczynek od lekcji. Przygotowaliśmy kalendarz, dzięki któremu rodzice i uczniowie będą mogli zaplanować swój czas.
Zobacz wideo Darmowe posiłki dla dzieci. ADB: Nie spodziewałam się, że to może wzbudzić kontrowersje

Dni wolne od szkoły to największy prezent dla uczniów, którzy na co dzień zmagają się ze stresem związanym ze sprawdzianami, kartkówkami, czy odpowiedzią przy tablicy. Dla innych z kolei jest to czas, który z chęcią poświęcają na swoje pasje, podróże, czy zajęcia dodatkowe. Choć powodów, dla których dzieci czekają, na upragnione wolne od zajęć jest wiele, to jednak łączy ich wspólny cel - odpoczynek.

Matka z dzieckiem na spacerzeMandat za spacer z dzieckiem może wynieść 5 tysięcy. To pomyłka?

Dni wolne od szkoły 2022/2023. Kalendarz

Aby móc przekazać dobre wieści wszystkim uczniom przeanalizowaliśmy dokładnie kalendarz roku szkolnego 2022/2023. To właśnie na jego podstawie możemy dowiedzieć się kiedy będą dni wolne od szkoły. Ich ilość także nie jest bez znaczenia. Poniżej prezentujemy dokładny terminarz:

 • 14 października 2022 r. - Dzień Nauczyciela (w niektórych placówkach uczniowie mają wolne)
 • 1 listopada 2022 r. - Dzień Wszystkich Świętych,
 • 11 listopada 2022 r. - Święto Niepodległości,
 • 23-31 grudnia 2022 r. - przerwa Bożonarodzeniowa,
 • 1 stycznia 2023 r. - Nowy Rok,
 • 6 stycznia 2023 r. - Święto Trzech Króli.
 • 6-11 kwietnia 2023 r. - przerwa wielkanocna,
 • 1 - 3 maja 2023 r. - majówka,
 • 8 czerwca 2023 r. - Boże Ciało,
 • 24 czerwca - 31 sierpnia 2023 r. - wakacje.

Wspominając o nadchodzącym dniu nauczyciela, nie bez przyczyny włączyliśmy go to kalendarza dni wolnych od szkoły. Wynika to z faktu, iż każda placówka posiada dodatkową pulę dni wolnych, którą może rozdysponować wg uznania. Są to tzw. dni dyrektorskie, jak sama nazwa wskazuje, to osoba zarządzająca szkołą podejmuje decyzję kiedy zostaną one wykorzystane.

Częstą praktyką jest ustanawianie przez dyrekcję dnia wolnego od szkoły jeśli dzień nauki przypada pomiędzy dwoma świątecznymi datami. Zdarza się także, że podczas Dnia Edukacji Narodowej dzieci otrzymują wolne. W tym roku szkoły, które decyzją dyrekcji będą zamknięte w dzień nauczyciela, dostarczą uczniom sporo radości, ponieważ święto wypada w piątek, zatem mają szansę na długi weekend.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Od jakiego wieku dziecko może zostać samo w domu? To na ten temat mówią przepisy.Od jakiego wieku dziecko może zostać w domu? Zdania są podzielone

Dni wolne od szkoły, czyli ferie 2023. Terminy

Poza poszczególnymi datami, które związane są z różnego typu świętami, czy uroczystościami, na uczniów czekają ferie. Ich terminy jak co roku zależne są od tego, w jakim województwie znajduje się dana szkoła. Natomiast już dziś znamy dokładny kalendarz ferii zimowych w 2023 roku.

 • 16 - 29 stycznia 2023: pomorskie, podkarpackie, łódzkie, śląskie, lubelskie, 
 • 23 stycznia - 5 lutego 2023: warmińsko-mazurskie, podlaskie,
 • 30 stycznia - 12 lutego 2023: wielkopolskie, lubuskie, świętokrzyskie, małopolskie, kujawsko-pomorskie,
 • 13 - 26 lutego 2023: dolnośląskie, mazowieckie, zachodniopomorskie, opolskie.

Podsumowując wszystkie dni wolne od szkoły, zliczyliśmy ich dosyć pokaźną ilość. W roku szkolnym 2022/2023 uczniów czeka aż 179 dni bez zajęć lekcyjnych.

Więcej o: