Kiedy zdalne 2022? Dyrektor może zamknąć szkołę w konkretnych sytuacjach

Kiedy zdalne 2022? To pytanie pojawia się dość często w kontekście nadchodzącej zimy. Czy powrócą zajęcia on line? Czy szkoły zostaną zamknięte? Okazuje się, że istnieje przepis, który daje możliwość zamknięcia placówki i wysłania uczniów na naukę do domów, w kilku wyjątkowych sytuacjach. Przedstawiamy szczegóły.

Kiedy zdalne 2022? Coraz więcej uczniów zaczyna się zastanawiać, jak długo jeszcze ich nauka będzie odbywać się w trybie stacjonarnym. To pytanie również zadają sobie rodzice, dla których przejście ich dzieci na naukę zdalną niesie ze sobą szereg komplikacji i wyzwań logistycznych. Nie jest to łatwe, kiedy muszą pracować, a w domu jest kilkoro dzieci, wymagających pomocy w obsłudze komputera.

Zobacz wideo Jak możemy zaoszczędzić prąd podczas pracy zdalnej?

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Kiedy zdalne 2022?

Nauka zdalna w szkołach do tej pory była powiązana z pandemią COVID-19. Jednak w obecnej sytuacji, kiedy wprowadzane są kolejne dawki szczepienia, rządzący nie przewidują zamknięcia szkół z tego powodu. Jednak wielu dyrektorów placówek bierze pod uwagę zupełnie inne problemy. Zatem w jakim przypadku zdalne nauczanie 2022 może wrócić?

Zgodnie z obecnymi wytycznymi Ministerstwa Edukacji i Nauki, trwający rok szkolny ma przebiegać w trybie stacjonarnym. Jednak są pewne wyjątki. Nowe rozporządzenie ministerstwa "w sprawie organizowania i prowadzenia zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość", daje możliwość dyrektorom szkół zamknięcia placówek i wysłana dzieci i młodzież na naukę zdalną.

Jak podaje w dokumencie MEiN, zdalne lekcje 2022 mogą być wprowadzone w czterech przypadkach:

  • bezpośrednie zagrożenie bezpieczeństwa uczniów, w związku z organizacją na terenie placówki imprez ogólnopolskich lub międzynarodowych,
  • nieodpowiednią temperaturę zewnętrzną lub w pomieszczeniach, w których mają być prowadzone zajęcia z uczniami,
  • sytuację epidemiologiczną,
  • inne zdarzenia, które mają zagrażać bezpieczeństwu bądź zdrowiu dzieci.

Mama woskuje trzylatce brwi Mama woskuje trzylatce brwi. "Mamo to boli"

Temperatura - to głównie od niej zależy zdalne nauczanie

Kiedy zdalne 2022? Otóż wiele zależy od panujących temperatur. Aktualnie są dość wysokie, więc dyrektorzy szkół w najbliższym czasie nie biorą pod uwagę przejścia na tryb zdalny. Jednak jeśli temperatura na zewnątrz spadnie do -15 stopni Celsjusza - wtedy istnieje możliwość zawieszenia zajęć.

Dyrektor danej placówki, za zgodą władz samorządowych, czyli organu prowadzącego, może wydać decyzję o zawieszeniu lekcji, jeśli temperatura na zewnątrz mierzona o godzinie 21:00 w dwóch kolejnych dniach poprzedzających zawieszenie zajęć wynosi -15°C lub jest niższa. Jeśli chodzi o szkoły, to w salach lekcyjnych temperatura nie może spaść poniżej 18 stopni Celsjusza.

Zatem jeśli nauczanie zdalne zostanie wprowadzone z powodu niskich temperatur, zgodnie z rozporządzeniem ministerstwa, wszystkie zajęcia prowadzone na odległość powinny odbywać się nie później niż od trzeciego dnia zawieszenia zajęć.

Kasia Tusk pokazała zdjęcie z remontu. Kasia tusk pokazała zdjęcia z remontu. "Sztuczny świat, remont tak nie wygląda"

Więcej o: