Te imiona mogą ośmieszać dziecko. Lepiej nie nazywaj tak swojej pociechy

Rówieśnicy potrafią być okrutni, a niektóre imiona mogą być powodem do żartów i kpin. Warto więc zapobiec tego typu sytuacjom już teraz. Jak lepiej nie nazywać malucha? Podpowiadamy, jakich propozycji warto unikać.

Wybierając imię dla potomka, rodzice biorą pod uwagę wiele kwestii. Propozycja ma ładnie brzmieć, mieć wiele zdrobnień, a także podobać się całej rodzinie. Wiele osób zapomina jednak o najważniejszej sprawie - przyszłości dziecka.

Szkoła to miejsce, w którym pociechy mogą nie tylko zdobywać wiedzę, ale i przebywać w gronie rówieśników. Chociaż są to świetne okoliczności do zdobycia nowych przyjaciół, to łatwo spotkać na swojej drodze także osoby, które nie dbają o uczucia innych. Sposób ubierania, nietypowe zainteresowania czy właśnie imię to tylko niektóre powody do żartów z ich strony. Jak lepiej nie nazywać dziecka, by oszczędzić mu przykrych sytuacji w przyszłości? 

Zobacz wideo Szukasz imienia dla dziecka? Nie popełnij tych błędów

Imiona, których lepiej nie nadawać dziecku

Chociaż nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, to niektóre imiona budzą obraźliwe skojarzenia, za innymi zaś kryje się wstydliwe znaczenie. Co istotne, Urząd Stanu Cywilnego może odmówić wariantów, które mogą ośmieszać dziecko. Jednak nawet wśród tych "dozwolonych" znajdziemy te, które mogą nie być najlepszym pomysłem. Warto więc zapoznać się z poniższymi propozycjami, by nasz wybór był w pełni świadomy. 

Niektóre imiona są utarte w slangu miejskim, a osoby, które je noszą są poddawane stereotypom. Zaliczamy do nich z pewnością, takie propozycje jak: 

  • Karyna - określenie używane w stosunku do kobiet należących do osób o niższym statusie społecznym, wymuszającej zniżki oraz świadczenia dla siebie i swojej pociechy, 
  • Janusz - tak nazywamy "typowego Polaka", uosabiającego negatywne cechy rodaków, 
  • Seba - innymi słowy dresiarz i cwaniak.

W tej grupie imion możemy wymienić również Brajana, Dżesikę czy Grażynę. 

Te imiona mogą ośmieszać dziecko

Pewne imiona budzą negatywne skojarzenia za sprawą noszących je osób. Mogą być to postacie historyczne, bohaterowie z dużego ekranu czy... nazwy popularnych produktów. Jest to m.in.: 

  • Alfons - zas sprawą powieści Aleksandra Dumasa syna - synonim sutenera,
  • Adolf - kojarzący się z nazizmem, Hitlerem i II wojną światową,
  • Tekla - imię, które nosiła Pajęczyca z Pszczółki Mai,
  • Regina, czyli nazwa popularnego papieru toaletowego.

Co ciekawe, wiele na pozór zwykłych imion kryje za sobą ośmieszające znaczenia. Przykładowo popularna Amelia oznacza wadę wrodzoną, w wyniku której nie wykształcają się kończyny, a Klaudia z łaciny to osoba kulawa. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.