Boże Narodzenie 2022. Ile dni zostało do świąt? Pomysły DIY na kartki świąteczne

Boże Narodzenie 2022 to doskonała okazja do podtrzymania więzi, zwykła kartka świąteczna może wywołać uśmiech i przywrócić wspomnienia. Ile dni zostało do świąt i jak przygotować rodzinną kartkę na Boże Narodzenie? Sprawdź najciekawsze pomysły w kategorii DIY.

Kiedy jest Boże Narodzenie 2022 - dzieci dołączają do przygotowań 

Kiedy jest Boże Narodzenie 2022? Jeszcze tylko kilka tygodni dzieli nas od świąt. Okres przedświąteczny to wyzwanie dla wszystkich domowników. Jak nie zatracić ducha prawdziwych świąt i przeżyć ten czas razem? Najlepszym rozwiązaniem jest włączenie najmłodszych w przygotowania, ręcznie robione kartki to nie tylko sposób na nudę, ale też piękna tradycja, do której dzieci mogą dodać nowoczesną nutę. Do 25 grudnia zostało jeszcze trochę czasu, sprawdź z nami świąteczny kalendarz oraz gotowe pomysły na wspólny projekt. 

Boże Narodzenie 2022 - kalendarz:

  • 24 grudnia - Wigilia 2022 (sobota)
  • 25 grudnia - pierwszy dzień Bożego Narodzenia 2022 (niedziela)
  • 26 grudnia - drugi dzień Bożego Narodzenia 2022 (poniedziałek)

Kartki świąteczne to kreatywna zabawa dla dzieci.Kartki świąteczne to kreatywna zabawa dla dzieci. fot. unsplash.com/zdjęcie ilustracyjne

Wigilia 2022 - kiedy wypada? 7 klimatycznych tytułów na rodzinne wieczory w czasie oczekiwania. Zdjęcie ilustracyjneWigilia 2022 - kiedy wypada? 7 klimatycznych tytułów na rodzinne wieczory

Ile dni do Bożego Narodzenia 2022? Wyklejany domek 

Ile dni jeszcze zostało do Bożego Narodzenia 2022? Pozostało jeszcze 36 dni do 25 grudnia 2022. Warto ten czas poświęcić na świąteczne przygotowania. Jak zrobić świąteczną kartkę DIY? Małym dzieciom warto przygotować gotowe kształty do wykorzystania, bazę w postaci złożonego na pół brystolu oraz klej. Kartki nie muszą być jednakowe, razem możecie stworzyć małą krainę z ośnieżonych domków.

 
Zobacz wideo Nie lubisz ozdabiać prezentów? Oto łatwe sposoby na pakowanie [Pracownia Bronka]

Boże Narodzenie 2022 - data i własnoręcznie zrobione kartki świąteczne 

Dokładną datę Bożego Narodzenia 2022 zna każdy. Mało kto jednak zdecyduje się na przygotowanie własnoręcznie robionej kartki. Malowane kartki świąteczne mają w sobie dużo uroku, dzieci mogą przelać na papier codzienność, która ich otacza. Może to być sielski obrazek za miastem lub jasna choinka na tle szklanych wieżowców. Na górze warto dodać ozdobny napis: Boże Narodzenie 2022. Taka kartka to prawdziwe dzieło sztuki. 

 
 
 

Boże Narodzenie 2022 - kartka w formie zdjęcia 

Ten amerykański zwyczaj coraz częściej praktykuje się nad Wisłą. Zdjęcie może być na galowo lub totalnie na luzie, w świątecznych piżamach. Do wykonania pamiątkowej fotografii, którą można później wstawić na social media lub przesłać pocztą elektroniczną nie potrzebujesz profesjonalnego fotografa. Zostało jeszcze trochę czasu na przygotowanie planu zdjęciowego, poniżej kilka inspiracji. 

 
 
 
 
 

Gwiazda z papieru na Boże Narodzenie. Zdjęcie ilustracyjneGwiazda z papieru na Boże Narodzenie - precyzyjne orgiami oraz proste pomysły DIY

Boże Narodzenie 2022 - życzenia w formie wideo 

W święta bez wyrzutów sumienia można przekazać telefon w ręce dzieci z prośbą o nakręcenie kilku domowych ujęć oraz życzeń od każdego z członków rodziny. Na koniec materiał warto zmontować i dodać śmieszną muzykę. Taka kreatywna kartka to nauka i zabawa w jednym, być może młody operator lub Pani reżyser w przyszłości na stałe zwiążą się z filmem. 

Zobacz też: Szopka bożonarodzeniowa - jak zrobić? Pomysły DIY dla dzieci

Więcej o: