Kiedy jest dzień nauczyciela? Niektórzy uczniowie mogą liczyć na długi weekend w październiku

Choć nowy rok szkolny nie trwa zbyt długo, to jednak zarówno dzieci, jak i młodzież zadają sobie pytanie, kiedy jest dzień nauczyciela. Wszystko za sprawą faktu, iż w tym dniu nie ma zajęć dydaktycznych, co pozwala odetchnąć uczniom od codziennych obowiązków. Wielu jednak liczy, iż będzie to także dzień wolny od szkoły. Jednak czy to możliwe? Sprawdzamy.
Zobacz wideo Co to są komórki macierzyste i dlaczego warto zainteresować się tym tematem już w ciąży?

Kiedy jest Dzień Nauczyciela? To pytanie coraz częściej pada nie tylko na korytarzach szkół, ale także w domach. Sprawa jest istotna nie tylko dla uczniów, lecz również dla rodziców i opiekunów. Każdego roku nie jesteśmy pewni, czy w związku z obchodzonym świętem nie będziemy zobligowani do zaplanowania urlopu, aby zająć się dziećmi

Kiedy jest dzień nauczyciela? To już niebawem

Dzień Edukacji Narodowej, bo tak brzmi oficjalna nazwa tego święta, obchodzone jest już od XVIII wieku. To właśnie wtedy, a ściślej mówiąc w 1773 roku, utworzono Komisję Edukacji Narodowej. Była ona swego rodzaju pierwowzorem dzisiejszego Ministerstwa Edukacji i Nauki. Do jej zadań należało sprawowanie pieczy nad placówkami oświatowymi oraz wprowadzanie różnego rodzaju zmian w systemie szkolnictwa.

Dzień Nauczyciela jest obchodzony 13 października. Data ta jest niezmienna od lat. Jednak co roku uczniowie zastanawiają się, czy te okoliczności mogą sprzyjać pozyskaniu dodatkowego dnia wolnego. Otóż kwestia wygląda następująco. Po pierwsze w szkołach nie będą prowadzone zajęcia dydaktyczne, zatem dzieci i młodzież mogą odetchnąć z ulgą.

Po drugie, w związku ze świętem przygotowywane są różne akademie, czy przedstawienia, dlatego, choć jest to dzień wolny od nauki, to jednak nie od szkoły.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Dzień nauczyciela 2022. Wolne czy nie?

W ustawie nie ma zapisu świadczącego o tym, iż Dzień Nauczyciela jest wolny od szkoły, niemniej jednak wiele z nich może oferować uczniom taki prezent. Wynika to z faktu, iż każda placówka oświatowa posiada określoną pulę dni wolnych do rozdysponowania w ciągu roku szkolnego. Dlatego to dyrektor szkoły decyduje czy w Dzień Nauczyciela trzeba przychodzić do szkoły. 

W tym roku dzień wolny od szkoły dla wielu uczniów może być wyjątkową okazją do odpoczynku. A to dlatego, że święto wypada w piątek. Dzięki temu dzieci i młodzież mogą liczyć na swój pierwszy długi weekend w nowym roku szkolnym. Aby upewnić się, jakie plany ma dana placówka, najlepiej udać się do sekretariatu lub porozmawiać z dyrekcją. Pozyskane informacje pozwolą nam zaplanować wyjazd lub opiekę nad pociechami.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.