Imię dla chłopca o wyjątkowym znaczeniu. Pochodzi z hebrajskiego i oznacza "dar od Boga"

Przeglądacie coraz to kolejne strony z propozycjami imion dla synka, ale wciąż nie możecie się zdecydować? Rodzice chcą, by ich wybór spełniał szereg wymagań - podobał się wszystkim w rodzinie, był dźwięczny i miał wiele zdrobnień. My dzisiaj przedstawiamy wyjątkowe imię dla chłopca, które warto wziąć pod uwagę.

Imię dla chłopca - jak je wybrać? Jest to ważna część każdego człowieka, dlatego jego wybór jest niezwykle trudną decyzją. Możemy kierować się tradycją, rankingami, ulubionymi postaciami z serialu czy wyjątkowym znaczeniem. 

Wielu rodziców chciałoby unikać trendów i stawiać na bardziej unikatowe propozycje. Jedną z nich jest imię, które dawniej cieszyło się dużą popularnością, jednak dzisiaj wybierane jest stosunkowo rzadko. Obecnie nosi je ponad 268 tys. mężczyzn w kraju i zajmuje 40. miejsce w rankingu najpopularniejszych imion nadawanych nowo narodzonym dzieciom w Polsce. Co warto wiedzieć o imieniu Maciej? 

Zobacz wideo Co to są komórki macierzyste i dlaczego warto zainteresować się tym tematem już w ciąży?

Imię dla chłopca - pochodzenie imienia Maciej 

Maciej wywodzi się od hebrajskiego słowa "Matatjahu" oznaczającego "dar od Boga". W naszym kraju imię to pojawiło się już w XIII wieku. Początkowo jego popularną formą był Maćko, który obecnie jest używany jako zdrobnienie. 

Tęczowe dziecko - co to oznacza? Wyznaniem podzieliła się m.in. Meghan Markle.Tęczowe dziecko. Termin, za którym kryje się tragedia rodziców

Jaki jest Maciej? Prawdziwy wulkan energii

Maciej jest osobą niezwykle energiczną, ambitną oraz ciekawą świata. Często podejmuje decyzje pod wpływem impulsu i szybko się denerwuje. Osoba o tym imieniu posiada dwie twarze - tajemniczą i wrażliwą, a także wybuchową i gwałtownie reagującą. Przyjaciele zawsze mogą na niego liczyć. Maciej zawsze chętnie pomaga osobom w potrzebie i staje po stronie słabszych. 

Ile wózków dziecięcych można przewozić w autobusie? ZTM tłumaczyMamy z wózkami w autobusach łamią zasady. Kierowca nie może kontynuować jazdy

Maciej - zdrobnienia imienia

Zdrobnienia są jedną z najważniejszych kwestii dla wielu rodziców. Jak możemy mówić na Macieja? Najpopularniejszą propozycją jest oczywiście Maciek. Innymi możliwościami jest m.in. Maciuś, Maćko, Macio, Maciuszek, Maciunio czy Maciulek.

Maciej obchodzi swoje święto 30 stycznia, 24, 25 lutego, 14 maja, 3 czerwca, 18 września, 11 listopada oraz 17 grudnia. Najpopularniejszą datą jest 14 maja. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: