Andrzejki 2022 - kiedy świętujemy? Odliczanie czas zacząć! Mamy mnóstwo pomysłów na magiczny wieczór

Andrzejki w 2022 roku i nie tylko to dobra okazja do integracji i fantastycznej zabawy. Jak zorganizować wieczór wróżbiarski dla dzieci? Sprawdź kilka ciekawych pomysłów na przepowiadanie przyszłości w domu i w szkole.
Zobacz wideo Wyścigi samochodów na papierze. Porusza nimi niewidzialna ręka [PRACOWNIA BRONKA]

Kiedy są andrzejki w 2022 roku? Przygotowania do wróżenia 

Na dobry początek zawsze warto podkreślić, że andrzejkowe wróżby to po prostu rodzaj zabawy i tak należy je traktować, czyli z przymrużeniem oka. Przepowiednia może być jednak inspiracją i skłonić uczniów do refleksji nad przyszłością. Dużą rolę odgrywa tu marzenie, które zawsze można spełnić, najmłodsi powinni wzrastać w duchu, że wszystko jest możliwe: liczą się chęci i determinacja w dążeniu do celu. Po części motywacyjnej wróćmy do samego święta, kiedy są andrzejki w 2022 roku? Sprawdźmy.

Andrzejki 2022 - data, którą warto zapamiętać 

Jeśli chodzi o dokładną datę, to andrzejki co roku obchodzone są od 29 do 30 listopada. Jakie to będą dni w 2022 roku? Andrzejkową zabawę dla dzieci w szkole lub przedszkolu warto zorganizować we wtorek lub środę (29 / 30 listopada). Magiczne domówki mogą poczekać do weekendu. 

Ile zostało dni do andrzejek? Sprawdzamy i podajemy kilka pomysłów na dziecięce wróżby 

Kim zostaniesz w przyszłości, kto pierwszy wstąpi w związek małżeński lub zarobi milion złotych? Pytania mogą być dowolne i dostosowane do danej grupy. Wróżba może mieć charakter żartobliwy lub całkiem poważny. Ile zostało dni do andrzejek? 54 dni dzielą nas od wielkiego świętowania, czyli jest jeszcze sporo czasu na przygotowania. Poniżej kilka przykładowych propozycji na wspólne zabawy. 

  • Worek przyszłości - ta zabawa zawsze wywołuje dużo emocji. W wersji dla najmłodszych do worka należy włożyć przedmioty, które reprezentują różne zawody: miarka (architekt), ciemne okulary (kariera w świecie modelingu), kwiat (ogrodnik), pióro (pisarz lub dziennikarz), zdjęcie (fotograf). Nastolatkom wystarczą karteczki. 
  • Lanie wosku - prawdziwa andrzejkowa klasyka z aurą tajemnicy. Potrzebna będzie misa z wodą, klucz, oraz świeca. Uczestnicy przelewają wosk przez dziurkę od klucza. Następnie uzyskany kształt ogląda się pod światło. Cień, który rzuca na ścianę, zdradzi przyszłość. 
  • Balon z wróżbą - na początku należy przygotować małe karteczki, które umieszczamy w środku balonów jeszcze przed nadmuchaniem. Następnie dzieci mają za zadanie przebić balon, mogą to zrobić samodzielnie lub przekazać wybrany balon osobie dorosłej. Balonowe wróżby powinny zawierać pozytywny przekaz: będziesz mieć wielu przyjaciół, Twoje życie będzie szczęśliwe, osiągniesz sukces, czekają Cię słodkie wakacje. 
  • Jabłoń szczęścia - do namalowanego drzewa należy przyczepić tekturowe jabłuszka, które z jednej strony będą takie same, z drugiej każde z nich będzie miało własny symbol: piesek, pierścionek, złota moneta, mapa, samochód. Interpretację symboli należy pozostawić dzieciom to doskonałe ćwiczenie na wyobraźnię. 
  • Pływające marzenia - na identycznych karteczkach dzieci piszą swoje marzenia, które następnie powinny znaleźć się w misie z wodą. Marzenia, które wypłynął na powierzchnię, mają największe nasze na spełnienie. 

Zobacz też: Andrzejki zabawy - najciekawsze i najzabawniejsze pomysły

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.