Imię dla chłopca o biblijnym znaczeniu. W Polsce nosi je ponad 235 tys. osób

Imię dla chłopca - jakie wybrać w 2022 roku? To pytanie pojawia się w głowie wielu przyszłych rodziców. Chcemy, by ładnie brzmiało, posiadało atrakcyjne zdrobnienia i co najważniejsze, podobało się dziecku w przyszłości. Trzeba przyznać, że jest z czego wybierać, a decyzja jest naprawdę trudna! Poznajcie naszą propozycję.

Wielu rodziców lubi podążać za trendami i decyduje się na imiona z pierwszych miejsc rankingów popularności. W pierwszej połowie 2022 roku najchętniej wybieranymi propozycjami dla chłopców był Antoni, Jan i Aleksander. Inni z kolei wolą rozważać dalsze pozycje zestawienia. My dzisiaj przyjrzymy się Szymonowi, który zamknął pierwszą dziesiątkę. To imię dla chłopca od stycznia do czerwca 2022 roku zostało nadane 2154 razy, a w kraju nosi je łącznie ponad 235 tys. osób. Co oznacza i jakie ma zdrobnienia? 

Zobacz wideo Szukasz imienia dla dziecka? Nie popełnij tych błędów

Imię dla chłopca. Co kryje się za imieniem Szymon?  

Szymon to imię pochodzenia biblijnego, które z hebrajskiego oznacza "Jahwe wysłuchał". Na początku funkcjonowało jako Symeon, jednak obecnie w Polsce nie używa się już tego zapisu. Propozycja ta od lat cieszy się dużą popularnością. W 2011 roku było to najczęściej wybierane imię dla synów. 

Jaki jest chłopiec o imieniu Szymon? 

Chłopiec o imieniu Szymon charakteryzuje się dużą pracowitością, odpowiedzialnością oraz samodzielnością. Lubi być niezależny i podejmować własne decyzje - denerwuje go, gdy ktoś próbuje mu narzucić swoje zdanie. Choć jest zamknięty w sobie i lubi przebywać w swoim świecie, to chętnie pomaga innym. Przyjaciele zawsze mogą na niego liczyć. 

Imiona, z których nabijają się obcokrajowcy. Niektóre mają wstydliwe znaczenie. Imiona, z których nabijają się obcokrajowcy. Jedno z nich oznacza chorobę

Zdrobnienia imienia Szymon 

Dla wielu rodziców dźwięczność i liczne możliwości zdrobnień są ważnymi aspektami podczas wybierania imienia dla dziecka. Jak się okazuje, Szymon ma ich pod dostatkiem. Jak możemy mówić na chłopca o tym imieniu? Popularnymi propozycjami są: Szymek, Szymonek, Szymonik, Szymi, Szymuś, Szymcio, Szymciu czy Szymonuś. 

Imieniny Szymona przypadają aż 13 razy w roku. Chłopcy o tym imieniu obchodzą swoje święto 5 stycznia, 6 lutego, 16 lutego, 18 lutego, 8 marca, 24 marca, 20 kwietnia, 16 maja, 1 lipca, 18 lipca, 3 września, 14 września oraz 28 października. Najpopularniejszą datą jest jednak 6 lutego.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: