Patryk zmarł w szkole, po zajęciach. Zasłabł nagle, nieznane są przyczyny śmierci. Żegna go cała lokalna społeczność

Kilka dni temu, Gniewoszów. 14-letni Patryk kończy lekcje, źle się czuje. Kilka chwil później traci przytomność, pomimo reanimacji nie udaje się go uratować. Rodzice mówią, że nie miał problemów ze zdrowiem. Prokuratura wszczyna śledztwo pod kątem umyślnego spowodowania śmierci.
Z głębokim żalem i smutkiem informujemy, że 27 września 2022 r. zmarł uczeń kl. VIII b Patryk B. Jesteśmy bardzo poruszeni i wstrząśnięci tą tragedią, która spotkała rodzinę i całą naszą społeczność. Zapamiętamy Patryka jako uśmiechniętego, pogodnego chłopca. Łączymy się w bólu z rodziną, wyrażając najgłębsze wyrazy współczucia.

- czytamy na stronie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gniewoszowie.

Okoliczności śmierci pozostają niejasne

 Do nagłej śmierci doszło we wtorek 27 września około godziny 15 w Gniewoszowie w województwie mazowieckim. Policjanci z Kozienic otrzymali zgłoszenie, że 14-letni chłopiec, uczący się w Zespole Szkolno — Przedszkolnym w Gniewoszowie nagle źle się poczuł. Na miejsce zostały wezwane służby ratunkowe, chłopiec kilka chwil później stracił przytomność. Mimo reanimacji nie udało się go uratować. Jego serce przestało bić.

We wtorek na miejscu byli policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej, technik kryminalistyki. Czynności były prowadzone pod nadzorem prokuratora, który też był na miejscu. Zarządzona została sekcja zwłok, jej wyniki pomogą odpowiedzieć na pytanie co było przyczyną śmierci chłopca -

- przekazała echodnia.eu podkomisarz Ilona Tarczyńska, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach.

Prokuratura przeprowadziła już rozmowy z rodzicami 14-latka. Ustaliła, że Patryk nie miał problemów zdrowotnych. Nie stwarzał również żadnych problemów wychowawczych. Pogrzeb chłopaka odbył się w sobotę 1 października w kościele parafialnym w Oleksowie o godzinie 14.

Więcej o: