Małgorzata Rozenek-Majdan łączy siły z politykami w walce o in vitro, a Renata Przemyk wspomina adopcję córki [MAMY CZAS]

W dzisiejszym odcinku rozmawiamy z dwiema silnymi kobietami, które są dowodem na to, że walka się opłaca. Małgorzata Rozenek-Majdan jako mama trójki dzieci, które przyszły na świat dzięki in vitro wspólnie z politykami chce, by refundacja tej metody na stałe wróciła do naszego kraju. Renata Przemyk zdradza czy adopcja dziecka była łatwiejsza 20 lat temu, czy teraz. W programie również pojawi się położna Dominika Lipiak, a także przedszkolaki, które odpowiedzą na nasze pytania.

Gośćmi nowego odcinka "Mamy Czas" są Małgorzata Rozenek-Majdan i Renata Przemyk

Małgorzata Rozenek-Majdan od lat głośno mówi o tym, że in vitro to metoda, dzięki której pary zmagające się z niepłodnością mogą spełnić swoje ogromne marzenie o tym, by zostać rodzicami. Sama dzięki in vitro urodziła trzech synów. W ostatnim czasie ten temat wzbudza sporą kontrowersję, ale gwiazda nie ma zamiaru się poddawać i tak, kilka lat temu powstała jej fundacja, która pomaga wszystkim parom zmagającym się z tym problemem. Teraz poszła o krok dalej i wspólnie z politykami stworzyła komitet obywatelski, który ma sprawić, że temat in vitro wróci do Sejmu.

Małgorzata Rozenek zaprosiła do dyskusji o in vitro Jarosława KaczyńskiegoMałgorzata Rozenek-Majdan zaprosiła Jarosława Kaczyńskiego do dyskusji o in vitro. Co było dalej?

Naszym drugim gościem była piosenkarka Renata Przemyk, która w poruszających słowach opowiedziała nam o tym, jak jej życie zmieniło się kiedy 20 lat temu adoptowała swoją córkę Klarę. Warto dodać, że wtedy była singielką i choć mogłoby się wydawać, że adopcja bez stałego partnera jest niemożliwa, jej się to udało.

Położna Dominika zdradza, co powinno znaleźć się torbie porodowej 

Torbę porodową ciężarne powinny przygotować na kilka tygodni przed planowaną datą porodu. Nigdy nie wiadomo, czy dziecko nie będzie chciało przyjść na świat wcześniej i dobrze być wtedy przygotowanym. W innym wypadku, kiedy to zadanie zostanie powierzone partnerowi, może zdarzyć się, że zamiast ubrań dla noworodka znajdą się tam te, które zacznie nosić, jak będzie raczkować. Położna Dominika Lipiak zdradza, co powinno znaleźć się w torbie porodowej.

W ostatniej części dzisiejszego odcinka odwiedzamy przedszkolaki z przedszkola nr 73 "Bajeczka" w Warszawie, gdzie zadajemy im ciekawe pytanie. Zobaczcie, jak sobie z nimi poradzili.

WF i matematyka najbardziej kontrowersyjne szkolne przedmioty. Co zrobić, by dzieci je polubiły? [MAMY CZAS]WF i matematyka - najbardziej kontrowersyjne szkolne przedmioty. Co zrobić, by dzieci je polubiły? [MAMY CZAS]

Więcej o: