Ferie zimowe 2023: kiedy uczniowie odpoczną od szkoły? Niektórzy mogą być zawiedzeni

Ferie zimowe 2023 to fraza, która interesuje wszystkich uczniów. Nic w tym dziwnego. W końcu będzie to doskonała okazja zarówno do wyjazdów, jak i bezkarnego leniuchowania. Kiedy wypadają ferie w roku szkolnym 2022/2023?

Choć nowy rok szkolny dopiero się rozpoczął, to uczniowie już wypatrują kolejnej okazji do odpoczynku od zajęć lekcyjnych. Ferie to również świetny moment na rodzinne wyjazdy. Narty w polskich górach, a może wycieczka za granicę? Do wolnego zostały nieco ponad trzy miesiące, więc warto już zacząć planować! Kiedy wypadają ferie zimowe 2023 dla poszczególnych województw? Podpowiadamy. 

Udawała, że jej dziecko jest niemowlęciem, by zaoszczędzić na wejściu do parku. Nie wiedziała, że jest nagrywanaNagrała mamę w parku rozrywki. Pokazała do czego jest zdolna, aby mniej zapłacić

Zobacz wideo Zima w Szwajcarii

Kiedy ferie zimowe 2023? Terminy dla poszczególnych województw 

Jak co roku, terminy ferii zimowych różnią się dla poszczególnych województw. Dzięki takiemu rozwiązaniu wszyscy uczniowie mogą wyjechać na wymarzony wyjazd, unikając nadmiernego tłoku na stokach narciarskich czy w hotelach. Kiedy dzieci mogą liczyć na błogi odpoczynek od szkoły? Pierwsza tura rozpocznie się już 16 stycznia 2023 roku. Niektórzy uczniowie mogą być zawiedzeni - na swoją kolej będą musieli poczekać do 13 lutego. 

Godziny czarnkowe są powodem frustracji dla nauczycieli. 'Będę siedzieć bezczynnie'.Godziny czarnkowe tylko dla uczniów? "Rodzice będą musieli się dostosować"

  • 16 - 29 stycznia 2023 r. - wolne dla uczniów z województwa lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego oraz śląskiego,
  • 23 stycznia - 5 lutego 2023 r. - ferie zimowe dla dzieci z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego
  • 30 stycznia - 12 lutego 2023 r. - w tych dniach odpoczną uczniowie z województwa kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, wielkopolskiego oraz świętokrzyskiego, 
  • 13 - 26 lutego 2023 r. - przerwa dla dzieci z województwa dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. 

Bon turystyczny - opłacisz nim także ferie 2023

Wyjazd w ferie zimowe 2023 to świetny pomysł również przez wzgląd na bon turystyczny. Jego ważność została przedłużona do końca marca 2023 roku, w związku z czym rodzice mogą nim opłacić zimowiska i noclegi w hotelu, a także różnego rodzaju atrakcje, takie jak wstęp do parków rozrywki i muzeów. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: