Minimalna temperatura w szkole. Ile wynosi? Nauka zdalna może powrócić, gdy termometry wskażą mniej

Minimalna temperatura w szkole to fraza, która szczególnie interesuje uczniów oraz rodziców w ostatnim czasie. Wszystko to za sprawą nowych przepisów, które wskazują, że nauka zdalna może powrócić z powodu mrozów. Kiedy dyrektorzy mogą zamknąć placówki? Spieszymy z odpowiedzią.

Nauka zdalna to scenariusz, którego obawiają się zarówno uczniowie, jak i rodzice. Jak pokazały ostatnie doświadczenia, lekcje online nie sprawdziły się w wielu przypadkach. Psujący się sprzęt, dekoncentracja w warunkach domowych czy brak kontaktu z rówieśnikami to tylko niektóre problemy, z którymi musiały się mierzyć dzieci. Teraz temat powraca za sprawą nowych regulacji. Podpowiadamy, ile wynosi minimalna temperatura w szkole.

Zobacz wideo "Co jest złego w tym, że uczeń sprawdzi coś w internecie? Kwestia, żeby umiał zweryfikować znalezione informacje"

Minimalna temperatura w szkole - ile wynosi? 

O tym, jaka temperatura powinna panować w polskich szkołach, informuje rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach.

W pomieszczeniach, w których odbywają się zajęcia, zapewnia się temperaturę co najmniej 18 stopni. Jeżeli nie jest możliwe zapewnienie temperatury, o której mowa w ust. 1, dyrektor zawiesza zajęcia na czas oznaczony, powiadamiając o tym organ prowadzący

- można przeczytać w dokumencie. 

Obawy związane z powrotem do nauki zdalnej pojawiły się wraz z nadejściem nowego roku szkolnego. Wszystko to za sprawą nowego rozporządzenia w sprawie organizowania zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Zgodnie z nim dyrektorzy mają obowiązek przeniesienia lekcji do domu na wypadek niskich temperatur. Może się tak zdarzyć, gdy termometry na zewnątrz będą wskazywały -15 stopni lub mniej, a w szkołach mniej niż 18 stopni Celsjusza. 

Czy nauka zdalna wróci do szkół? 

Zgodnie z nowym rozporządzeniem nauka zdalna może zostać wprowadzona w kilku przypadkach:

  • zagrożeń epidemiologicznych,
  • imprez ogólnopolskich oraz międzynarodowych,
  • nadzwyczajnych wydarzeń zagrażających bezpieczeństwu lub zdrowiu uczniów,
  • nieodpowiedniej temperatury na zewnątrz i w klasach.

Największe obawy budzi jednak ten ostatni zapis w związku ze wzrastającymi cenami opału i energii.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o:
Copyright © Agora SA