Ukradła siostrze pomysł na imię dla dziecka. Teraz żałuje, bo budzi nieprzyzwoite skojarzenie

Ciężarna kobieta postanowiła nazwać córeczkę imieniem, które dla swojego dziecka wcześniej wybrała jej starsza siostra. Między kobietami doszło do nieporozumienia. Teraz internauci zwracają uwagę, że imiona dziewczynki budzą szczególne skojarzenie.

Więcej tematów związanych z życiem rodzinnym na stronie Gazeta.pl

Wybór imienia dla dziecka może być powodem nieporozumień rodzinnych. Najczęściej chodzi o to, że przyszły tata i przyszła mama mają inne preferencje dotyczące imienia ich pociechy. Zdarzają się też dziadkowie, którzy lubią dorzucić swoje trzy grosze ii np. oczekują, że wnuczek lub wnuczka dostanie imię po kimś z rodziny. Czasem jednak dochodzi do sytuacji, w których ktoś "kradnie" imię dla dziecka, tak, jak miało to miejsce w tej rodzinie.  

Niemowlę (zdjęcie ilustracyjne)Których imion nie powinno się nadawać? Imiona niezalecane w Polsce

Ukradła pomysł siostry na imię

Na portalu Reddit jedna z użytkowniczek, która wkrótce zostanie mamą, podzieliła się historią wyboru imienia dla swojego dziecka. Internautka i jej starsza siostra mają termin porodu w odstępie czterech miesięcy. Siostra internautki wybrała już imiona dla dzieci - Paul dla chłopca i Rose dla dziewczynki. Ostatecznie urodziła chłopca, poprosiła jednak swoją młodszą siostrę, żeby ta nie nazywała swojej córeczki, która ma przyjść na świat za trzy tygodnie o to, żeby nie nazywała jej Rose. Chce to imię "zachować" dla kolejnego dziecka. 

Mój mąż i ja zdecydowaliśmy się nazwać ją Rylee. Chcieliśmy nadać jej też drugie imię, ale mamy bardzo ograniczone możliwości, żeby pasowało do Rylee

- napisała użytkowniczka serwisu Reddit.

Zobacz wideo "Mamo, gdzie są moje pieniądze z komunii?". Adwokat: Dziecko powinno te pieniądze otrzymać

Internautka wyjaśniła, że jej mężowi bardzo podoba się imię Rose:

Mój mąż zakochał się w Rylee Rose. Nie prosi o wiele i naprawdę chce nazwać ją Rose. Zmęczyły mnie rozmowy z siostrą i prośby o pozwolenie, żeby wykorzystać to imię. Powiedziała nie.

Kobieta rozmawiała na ten temat z mamą i swoją drugą siostrą, które uznały, że tamta przesadza. Podkreśla, że Rose byłoby drugim imieniem dziecka. 

Imię budzi nieprzyzwoite skojarzenia

Kobieta poprosiła internautów o opinię. Nie jest pewna, czy ostatecznie powinna tak nazywać swoje dziecko. Pod jej obszernym postem wywiązała się dyskusja internautów. Sporo osób wskazało, że imiona Rylee Rose budzą nieprzyzwoite skojarzenia...

Moim zdaniem Rylee Rose brzmi jak nazwisko striptizerki. 
Rylee Rose brzmi zbyt blisko Riley Reid (gwiazda filmów porno - przyp. red)

- pisali. 

To imię dla dziewczynki przeznaczone jest dla osób niezależnych. Jego znaczenie jest dosyć zaskakująceTo imię dla dziewczynki o wybitnej osobowości. Ostatnio traci na popularności

Więcej o: