Królewskie imię dla chłopca. 10 lat temu było na podium. Oznacza "przyjaciela koni"

Królewskie imię dla chłopca? Okazuje się, że jeszcze jakiś czas temu zajmowało szczyty listy najpopularniejszych imion. Dziś nieco zapominane, czeka na lepsze czasy. Jest krótkie, piękne i niezwykle eleganckie, oznacza przyjaciela, a nawet miłośnika koni. O kim mowa? Oczywiście o Filipie. Imię to nosił również mąż królowej Elżbiety II, książę Filip.

Filip to wyjątkowo piękne i niezwykle eleganckie imię dla chłopca. Pochodzi ono z języka greckiego i w dosłownym znaczeniu oznacza tego, który lubi konie, jest ich przyjacielem. Jego korzeni możemy również doszukiwać się w świecie starożytnym. Tak przecież miał na imię ojciec Aleksandra Wielkiego - Filip II Macedoński. Współcześnie jest również popularne, nie tylko wśród arystokratycznych rodów.

Zobacz wideo Rafał Maślak o imieniu dla syna

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Filip - urocze imię dla chłopca, które nadal ma swoich fanów

Imię Filip jeszcze 10 lat temu było na podium wśród najpopularniejszych imion dla chłopców. Z roku na rok jego popularność słabła. Jeszcze w 2020 roku znajdował się wśród pierwszej dziesiątki, rok później z niej wypadł. Czy powróci na listy? Czas pokaże.

Natomiast jeśli chodzi o znaczenie jego imienia, jest ono wyjątkowe. Jednak zacznijmy od początku. Imię to znane było już w starożytności. Nosił je król Macedonii, który podbił Grecję (ojciec Aleksandra Wielkiego), Filip II Macedoński. Tak nazywał się również jeden z apostołów Jezusa Chrystusa, który był jego uczniem. Wymieniany jest w Ewangelii św. Jana, jako bliski uczeń Jana Chrzciciela.

To imię również było obecne wśród możnowładców i koronowanych głów. Jako bardziej współczesną historię można przytoczyć tu postać męża królowej Elżbiety II - księcia Filipa. Urodzony jako książę Filip z Grecji i Danii potocznie był zwany greckim), następnie Filip Mountbatten - książę Zjednoczonego Królestwa.

Karta Dużej Rodziny - ile dzieci? Nie wszyscy rodzice mogą z niej skorzystać.Jak założyć Kartę Dużej Rodziny? Rodzice mogą liczyć na atrakcyjne zniżki

Filip - czyli o znaczeniu tego imienia słów kilka

Filip to popularne imię w wielu krajach, także i w Polsce. Niegdyś u szczytu swej popularności, dziś zeszło na boczne tory. Jeszcze 10 lat temu rodzice chętnie nazywali tak chłopców, którzy przyszli na świat. Kierowali się oni nie tylko modą, ale również wyjątkowym znaczeniem. Otóż imię to określa osoby, które są ambitne, zdecydowane i nie boją się podejmować ryzyka. Przez życie idą niczym taran, biorąc to, co najlepsze.

Zaletą wyboru tego imienia jest fakt, że brzmi ono dobrze nie tylko w przypadku dorosłych osób, lecz także maluchów. Jest uniwersalne, łatwe do zapisania, wymówienia - także w wielu różnych językach. Co więcej, trudno je pomylić z innym imieniem. Pasuje też do większości nazwisk.

Ambitna mama i jej kasztanowy miśNadgorliwa mama przewiozła 800 kg kasztanów nissanem micrą. Przesad?

Więcej o: