To imię dla dziewczynki noszą niezależne osoby. Jego znaczenie jest dosyć zaskakujące

Imię dla dziewczynki to kwestia, która wzbudza wśród rodziców wiele pytań. Każdy chce nazwać swoją pociechę w piękny i wyjątkowy sposób. Często decyzja pokierowana jest rodzinną tradycją lub panującymi trendami. Jednak czasem pochylamy się także nad znaczeniem danego określenia. Kim jest dziewczynka o wyjątkowej osobowości? Sprawdzamy.
Zobacz wideo Mity związane z karmieniem piersią. "Wiele rzeczy jest tylko w naszej głowie"

Imię dla dziewczynki czy chłopca to dla rodziców pierwsze wyzwanie związane z pojawieniem się dziecka. Ważne, aby nie tylko pięknie brzmiało, ale także nie sprawiało dziecku problemów w przyszłości. Wybór często jest trudny, a ostateczna decyzja zapada tuż po narodzeniu się maleństwa. Co jednak jeśli właśnie oczekujemy córeczki i nie możemy się zdecydować? Oto pewna propozycja.

Screen z Facebooka.Nastolatka dostała miesiączki, kolega zachował się jak człowiek. W internecie ruszyła lawina

Imię dla dziewczynki, które traci na popularności, ale brzmi przepięknie

Popularność konkretnych imion często podyktowana jest panującymi trendami, czy wpływem świata show-biznesu, kina lub kultury. Jednak jak się okazuje, są określenia które, choć z biegiem lat zostały nieco zapomniane, to ich brzmienie jest przyjemne dla uszu. 

Marta, imię dla dziewczynki, które ma wiele różnych zdrobnień. Malutka Martusia, Martunia, Marcia, czy Martuś. Dzięki temu możemy nazywać naszego brzdąca w różny sposób. Co więcej, imię to jest bardzo proste, przez co nie sprawi żadnych problemów w przyszłości. Jego brzmienie w obcych językach również jest zbliżone. 

Imię Marta wywodzi się z języka aramejskiego i w dosłownym tłumaczeniu oznacza panią domu, gospodynię. Jednak panuje powszechna opinia, iż osobę noszącą to imię cechuje niezależność i działanie nakierowane na sukces. Jest osobą lojalną i bardzo skrytą w uczuciach. Nie lubi plotek, robi to, co do niej należy oraz nie jest zawistna.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Joanna KrupaKrupa adoptuje dziecko? Padlo szczere wyznanie. "Jesteśmy w stanie dać miłość"

Marta, to imię dla dziewczynki nosi wiele ważnych osobistości

Marta, nie jest imieniem wyłącznie znanym w Polsce. Jego uniwersalne brzmienie sprawia, że nadawano je w różnych krajach. Ponadto znane jest wiele kobiet, ważnych osobistości, czy szlachetnie urodzonych, których rodzice zdecydowali się na wybór właśnie takiego imienia.

Księżniczka Szwecji, której imieniem nazwano także część lądu, przez co po dziś dzień możemy mówić o Wybrzeżu Księżniczki Marty znajdującym się na Antarktydzie. Kolejną szlachetnie urodzoną dziewczynką o tym imieniu jest Marta Ludwika. Jednak przykładów jest więcej, polska pisarka Marta Dzido, szachistka Marta Michna, czy dziennikarka Marta Grzywacz.

Mimo to na przełomie ostatnich lat imię Marta traci na popularności. Z każdym rokiem rodzi się coraz mniej dziewczynek o tym imieniu. W 2000 roku było ich ponad trzy tysiące, a już 10 lat później około tysiąca mniej. W 2019 roku rodzice tylko 630 dziewczynek zdecydowali się na wybór tego określenia.

Znaczny spadek zanotowano również w ubiegłym roku, kiedy urodziło się jedynie 446 Mart. Pierwsza połowa bieżącego roku, także nie wykazuje zmiany trendu, na ten moment zanotowano zaledwie 211 dziewczynek o imieniu Marta.

Więcej o: