Imiona dla dziewczynek, które są inspirowane serialami i filmami. Pokolenie Netflixa zmienia trendy

Wybór imienia dla nowo narodzonej istoty nie jest łatwą kwestią. Rodzice często stawiają na ogólnie upodobania lub pozytywne skojarzenia. Czasem w grę wchodzi tradycja lub znaczenie oraz pochodzenie konkretnego określenia. Znane są przypadki kiedy inspirujemy się postaciami z filmów czy seriali.
Zobacz wideo Przyzwyczajenia, trendy, zalecenia medyczne i dobre rady. Czyli skąd właściwie brać wiedzę o pielęgnacji noworodka?

Imiona dla dziewczynek to kwestia, która wzbudza wiele emocji. Kiedy rodzice wybierają określenie dla swojego maleństwa, muszą także pamiętać, że ta malutka i słodka istota będzie kiedyś dorosła. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać imię idealnie nie tylko dla dziecka, ale cechujące dojrzałą kobietę. Z pomocą przychodzą różne postaci z filmów czy seriali. 

Alimenty na dziecko - do kiedy trzeba je płacić? Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawyAlimenty na dziecko - do kiedy trzeba je płacić? Wiek nie ma znaczenia

Imię dla dziewczynki inspirowane postacią filmową?

Choć decyzja o nadaniu konkretnego imienia, często w dużej mierze wiąże się z tradycją lub panującymi trendami, to jednak są rodzice, którzy decydują się na nieco inne rozwiązania. Mowa o wpływie kinematografii na wybór imienia dla nowo narodzonej istoty. Przykładem jest Amelia. Odkąd w Polsce ukazał się francuski film pt. "Amelie", w naszym kraju odpowiednik tego imienia szybko zdobył serca rodziców.

Film opowiadał historię dziewczynki, która odnajduje pewną rzecz, która dawno temu należała do pewnego chłopca. Amelia, postanawia odszukać tego człowieka. Od tamtej pory decyduje, że swoje życie poświęci na sprawianiu ludziom radości. 

Bella, to kolejny przykład tego jak kinematografia wpływa na wybór imienia dla dziewczynek. Po emisji Sagi "Zmierzch", gdzie główną bohaterką była Isabella Swan, w skrócie zwana Bellą, w Polsce pojawia się corocznie kilka dziewczynek o tym imieniu. 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Britain Royals FuneralOto jak księżna Kate Middleton chce wychować swoje dzieci. Ta książka odkrywa szczegóły

Imiona z seriali wybierane dla noworodków

Od pewnego czasu mówi się, że nastała era poszukiwania imion prosto z Netflixa. O ile platforma ma służyć do oglądania różnego rodzaju filmów czy seriali polskich i zagranicznych, o tyle nikt się nie spodziewał, że postacie zaczną przenikać do świata rzeczywistego. Chodzi oczywiście o ich imiona. W Polsce zdarzają się przypadki, że rodzice zauroczeni konkretną postacią, decydują się, aby nazwać tak swoje dziecko. 

Millie - to imię dla dziewczynki, które rokrocznie pojawia się wśród nowo narodzonych dzieci. Nawiązuje do Millie Bobby Brown. To amerykańska aktorka wcielająca się w postać Jedenastki w serialu pt. "Stranger Things"

Elizabeth jest kolejnym przykładem, jak serialowy świat przenika do naszej codzienności. To imię, które bezpośrednio kojarzy się nam z królową Elżbietą II, jest także ściśle związane z postacią serialu "The Crown". W Polsce wzrasta zainteresowanie tym imieniem. Jak wynika z informacji na stronie dane.gov.pl, już w 2021 roku na świat przyszło 15 dziewczynek.

Niewykluczone, że ostatnie wydarzenia związane z odejściem królowej wpłyną w przyszłości na wzrost popularności tego imienia.

Więcej o: