Myślała, że nadała synowi nietypowe imię. Zmieniła zdanie, gdy odkryła, jak nazywa się jego kolega

Imię dla dziecka to jedna z najpoważniejszych kwestii, z jaką muszą zmierzyć się przyszli rodzice. Pewna mama z TikToka z pewnością wiele czasu poświęciła na wybór naprawdę oryginalnego imienia na syna. Jak nazwała chłopca?

Kirstin pewna mama z TikToka pochwaliła się na łamach serwisu, jak nazwała swojego syna. Była z imienia dla chłopca niezwykle dumna, gdyż zależało jej, aby wyróżniał się spośród innych dzieci. Po długich przemyśleniach zainspirowała się grecka mitologia i zdecydowała, że maluch będzie nosił imię Hero, co po angielsku znaczy "bohater" lub "heros". 

Po więcej informacji zajrzyj na Gazeta.pl >>>

Dość szybko okazało się jednak, że mogła się bardziej postarać. Gdy jej syn poszedł do żłobka, Kirstin zobaczyła na liście dzieci inne imię, które ją zaintrygowało. Do grupy Hero chodził bowiem Xerxes. 

Rozmawiałam z mamą Xerxesa, żeby upewnić się, czy dobrze wymawiam jego imię. Następnie wygooglałam, co właściwie ono oznacza. Nigdy wcześniej nie słyszałam o takimi imieniu - tłumaczyła na TikToku mama. 

Mama Hero była zaskoczona tym, czego się dowiedziała o imieniu nowego kolegi syna. Xerxes według wyszukiwarki znaczy bowiem "władca herosów". 

Czyż nie jest to idealne imię dla przyjaciela Hero? - żartowała dalej mama Hero.
Zobacz wideo Rodzice opowiadają, jak wybierali imię dla dziecka

W Polsce zarówno imię Hero jak i Xerxes należałoby z pewnością do rzadkości. Z powodzeniem mogłoby się znaleźć na liście najdziwniejszych imion dziecięcych, dowiesz się o niej więcej z naszego artykułu: Ronja, Mary, Miguel - poznaj najdziwniejsze imiona nadawane przez rodziców w Polsce w 2022

Więcej o: