Chrissy Teigen spodziewa się tęczowego dziecka. Jej mąż wyznał, co czuje ciężarna

Chrissy Teigen i John Legend niebawem powitają na świecie tęczowe dziecko. Teraz Legend w najnowszym wywiadzie zdradza, że choć bardzo cieszą się ze ich rodzina się powiększy, to równocześnie czują niepokój i strach, czy ciąża skończy się pomyślnie. - Nigdy nie wiadomo, co może się stać, bo wcześniej doświadczyło się ogromnej tragedii i straty - wyjaśnił Legend.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Chrissy Teigen i John Legend są rodzicami dwójki dzieci: córki Luny i syna Milesa. Dwa lata temu Chrissy poroniła w trzeciej ciąży. Para bardzo boleśnie przeżyła wielką stratę. Po dwóch latach od tego wydarzenia, a dokładnie na początku sierpnia Teigen zapozowała z ciążowym brzuszkiem i oficjalnie potwierdziła, że wraz z partnerem spodziewają się tęczowego dziecka. Podkreśliła wówczas, że ostatnie lata były mieszaniną sprzecznych emocji, a przeszły rok upłynął w cieniu procedury in vitro i niezliczonej ilości zastrzyków:

Radość ponownie napełniła nasz dom i serca. Miliard zastrzyków później (ostatnio w nogę, jak widać!) mamy kolejne dziecko w drodze. Każde badanie, kiedy powtarzałam sobie: - Ok, jeśli dziś jest zdrowe, ogłoszę ciąże - jednak potem oddychałam z ulgą, słysząc bicie serca i czułam, że wciąż jest we zbyt wiele lęku

- pisała szczęśliwa celebrytka na Instagramie. 

Zobacz wideo Jakie objawy w ciąży mogą niepokoić? Kiedy udać się do lekarza? "To newralgiczny moment"

John Legend: Dzieci są podekscytowane, wszyscy jesteśmy podekscytowani i nie możemy się doczekać powitania tego nowego dziecka na świecie

Teraz John Legend w rozmowie z Good Morning Britain wyznał, że wraz z partnerką jest bardzo podekscytowany i nie może doczekać się, aż na świat przyjdzie kolejne dziecko w rodzinie.  

Za każdym razem, gdy straci się ciążę i ponownie zachodzi się w stan błogosławiony, to zawsze jest to ostrożny optymizm. Nigdy nie wiadomo, co może się stać, bo wcześniej doświadczyło się ogromnej tragedii i straty

- wyjaśnił Legend i dodał, że na ten moment dziecko jest zdrowe i wszystko układa się po ich myśli, dlatego para jest naprawdę szczęśliwa i bardzo wdzięczna za wszystko:

Dzieci są podekscytowane, wszyscy jesteśmy podekscytowani i nie możemy się doczekać powitania tego nowego dziecka na świecie.
 

Na zdjęciu: Chrissy Teigen i John Legend.Teigen spodziewa się tęczowego dziecka. "Oddycham z ulgą, słysząc bicie serca"

Tęczowe dziecko co to oznacza? "Tęcza, nie oznacza to, że burza nigdy się nie wydarzyła"

Mianem tęczowego dziecka określa się maluchy, które przyszły na świat w rodzinach, mających trudne doświadczenia podczas poprzednich ciąż. Zazwyczaj kobiety mają za sobą poronienie. Nazwa tęczowe dziecko odwołuje się do tęczy, która ma dać nadzieję. Skąd ta nazwa? W końcu po burzy często wychodzi słońce, a jemu towarzyszy tęcza. Po dramatycznych przeżyciach związanych z utratą ciąży, takie dzieciaczki wnoszą do życia rodziców wielką radość, kolory i światło.

Piękno tęczy nie neguje spustoszenia wywołanego przez burzę. Kiedy pojawia się tęcza, nie oznacza to, że burza nigdy się nie wydarzyła lub że rodzina nie ma do czynienia z następstwami. Oznacza to, że w środku ciemności i chmur pojawiło się coś pięknego i pełnego światła

- czytamy na Instagramie Sarah Griffith, mamy "tęczowego dziecka".

 

Przyczyny poronienia. Co najczęściej powoduje utratę ciąży?

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, które następuje wskutek przyczyn naturalnych. Do większości poronień dochodzi w I trymestrze ciąży. Szacuje się, że to aż 80 proc. Już prawie co szósta ciąża kończy się przedwcześnie. W skali roku daje to około 40 tysięcy utraconych ciąż.

Do najczęstszych przyczyn poronień, które występują w pierwszym trymestrze ciąży, tak zwane wczesne to:

 • czynniki genetyczne,
 • obniżony poziom progesteronu,
 • wady anatomiczne macicy,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • choroby zakaźne,
 • zaburzenia trofoblastu.
 • choroby wirusowe i bakteryjne,
 • niewydolność cieśniowo-szyjkowa,
 • niewydolność fazy lutealnej,
 • nadużywanie leków,
 • palenie papierosów,
 • narkotyki,
 • złe odżywianie,
 • wysoki poziom stresu.

Meghan Markle z córkąTęczowe dziecko to tajemnicze pojęcie. Ma je m.in. Meghan Markle

Więcej o: