Rafał - imię, które nosi kilkaset tysięcy mężczyzn w Polsce. Anielskie imię oznaczające "Bóg uzdrowił"

Rafał to imię niezwykle popularne w Polsce. To drugie co do popularności imię męskie i nosi je blisko 263 tys. mężczyzn. Popularność zyskało w latach 30. XX wieku, do czego przyczyniła się powieść "Znachor" Tadeusza Dołęgi-Mostowicza z 1937 roku.

Wybór imienia dla dziecka nie jest łatwym zadaniem. Rodzice, którzy podejmują taką decyzję, muszą rozważyć wszystkie "za" i "przeciw", gdyż jeśli wybiorą źle, mogą narazić swoją pociechę na śmieszność. W wyborze imienia mogą być pomocne rankingi najpopularniejszych imion.

Zobacz wideo "Sonia?! To nie jest imię dla człowieka!". Rodzice opowiadają, jak wybierali imię dla dziecka

Rafał - imię, które nosi kilkaset tysięcy mężczyzn w Polsce. Jak brzmi w innych językach?

Rafał to imię niezwykle popularne w Polsce. Jak wynika z listy imion w rejestrze PESEL (stan na 24 stycznia 2022 roku), obecnie w naszym kraju nosi je 262926 osób. W Polsce imię to jest znane od XIII w., ale największą popularność zyskało w latach 30. XX wieku. Ma pochodzenie hebrajskie i oznacza "Bóg uzdrowił".

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W innych językach ma swoje odpowiedniki, które brzmią następująco:

  • angielski - Raphael,
  • łaciński - Raphael,
  • czeski - Rafael,
  • niemiecki - Rafael,
  • francuski - Raphaël,
  • hiszpański - Rafael,
  • włoski - Raffaele, Raffaello.

Rafał - imię. Jacy są mężczyźni, którzy je noszą?

Mężczyźni, którzy noszą imię Rafał, są osobami odkrywczymi i nowatorskimi. Są również niezwykle zaradni i  cieszą się uznaniem w doborowym towarzystwie. Zdaniem astrologów Rafałowie są łagodni, cierpliwi i rodzinni. Nie lubią pośpiechu ani konfliktów. Mają również wszechstronne zainteresowania.

Imię Rafał nosił m.in. jeden z archaniołów - Rafael, pianista Rafał Blechacz, włoski malarz i architekt Raffaello Santi,  polski pływak Rafał Szukała, polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny Rafał Królikowski oraz wielu innych.

Więcej o: