W tajemnicy nagrywała nauczyciela. Kontrowersyjny szczegół poróżnił internautów. "Zrobiłabym to na księdzu"

Wyjęła telefon w klasie i zaczęła nagrywać nauczyciela. Na TikToku "dorobiła mu" czerwoną kreację i opublikowała nagranie. Film stał się hitem aplikacji. Obejrzało go 15 mln osób, a w komentarzach zawrzało. "Nauczyciel to osoba, którą powinno się darzyć respektem" - piszą internauci. Pomysł spodobał się jednak niektórym uczniom.

TikTok to aplikacja multimedialna umożliwiająca nagrywanie, publikowanie i wysyłanie znajomym krótkich filmików. Zasłynęła za sprawą nagrań układów tanecznych autorstwa nastolatek, ale obecnie można tam znaleźć o wiele więcej treści. Na TikToku nie brakuje poradników i tutoriali, zabawnych skeczy i scenek rodzajowych, relacji z podróży i wydarzeń rodzinnych, a także nagrań ze zwierzętami w roli głównej.

W tajemnicy nagrywała nauczyciela

Więcej artykułów o tematyce parentingowej przeczytasz na stronie Gazeta.pl.

Plan lekcjiLekcje religii podzielone. Osobno chłopcy i dziewczynki. Plan lekcji oburzył rodziców

Zobacz wideo Kiedy dziecko się zakrztusi. Przede wszystkim nie panikować. Działać!

Osoby, które nie są stałymi użytkownikami TikToka mogą jednak nie wiedzieć, że aplikacja umożliwia podkładanie dowolnej muzyki, a także nakładanie różnych filtrów np. w postaci obiektów 3D, które pojawią się w wybranym przez użytkownika miejscu na ekranie. Niedawno na liście pojawił się obiekt w kształcie czerwonej sukni, którą za pomocną kilku kliknięć można nałożyć na dowolną osobę. Suknia wychwytuje kształt sylwetki i łatwo dopasowuje się do nagrywanej osoby. Filtr, który miał być żartobliwy, w praktyce jest jednak wykorzystywany w dyskusyjny sposób.

Uczennica prowadząca profil na TikToku @lilic4mp3_ opublikowała filmik, który nagrała w klasie. Dyskretnie trzymając telefon skierowała kamerę w stronę stojącego pod tablicą nauczyciela. Następnie nałożyła na niego filtr z czerwoną sukienką i podłożyła muzykę. Nagranie okazało się hitem TikToka, bo obejrzało je 15 mln osób.

Niektórzy uczniowie stwierdzili, że również chcą nagrać podobne filmiki, zaś inni byli oburzeni takim pomysłem. Twierdzili, iż nauczycieli powinno się szanować, a gest TikTokerki było oburzający.

Trzeba to zrobić naszym nauczycielom
Marzę, żeby też to zrobić, ale się boję
Zrobiłabym to na księdzu
Nagrajmy to z panem od Niemca
Uuuu, czyżby szkolne mundurki weszły na wyższy level?
A ja chciałbym, żeby ten nauczyciel to zauważył i zareagował
Jak udało się to uchwycić?
Uważam, że to nie jest dobre zachowanie. Nauczyciel to osoba, którą powinno się darzyć respektem. Nie powinnaś tego robić

- pisali.

Omówili 5 zasad dla rodzicówZapewniają, że te 5 trików odmieni twoje życie. Mają 12 dzieci i czas na wszystko

Więcej o: