Imię dla dziewczynki, które latami zachwycało Polaków, spadło z piedestału. Jest hebrajskie i oznacza kwiat

Imię dla dziewczynki, które latami zachwycało Polaków spadło z piedestału. Jeszcze rok temu znajdowało się na czele listy wśród rankingu najpopularniejszych imion. Przez wiele lat liderką była właśnie Zuzanna, teraz jej miejsce zajęła Zofia. Czy wróci na pierwsze miejsce? Czas pokaże.

Zuzanna to przepiękne hebrajskie imię, które oznacza kwiat, delikatną lilię. Jeszcze do końca ubiegłego roku była na pierwszym miejscu wśród najczęściej nadawanych imion dla dziewczynek. Rok 2022 przyniósł wiele zmian i sprawił, że nie Zuzia, a Zosia jest numerem jeden.

Zobacz wideo Doda zdradza, który pierścionek zaręczynowy był najpiękniejszy. Chce mieć drugie imię

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zuzanna - imię, które przez lata zachwycało rodziców

Na stronie rządowej dane.gov.pl opublikowano ranking imion, które rodzice najchętniej nadawali swoim dzieciom w pierwszej połowie 2022 roku. Okazało się, że w przypadku dziewczynek nastąpiło wiele zmian. Długoletnia liderka, Zuzanna spadła z piedestału na drugą pozycję, a jej miejsce zajęła Zofia.

Zuzanna - aktualnie to imię nadano nowo narodzonym dziewczynkom 2832 razy. Jeśli chodzi o jego znaczenie, jest wyjątkowe, pochodzi z języka hebrajskiego i oznacza piękny i bardzo delikatny kwiat, czyli lilię. W Polsce jego historia jest również bardzo długa. Przywędrowało do nas z dalekiego wschodu i nadawane jest dziewczynkom już od przełomu XIII i XIV wieku.

Imię to, jak i samo znaczenie (lilia) jest symbolem czystości i piękna. Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że niegdyś tradycja było, że panny młode, które idą do ślubu, w swoim bukiecie mają lilię. Kwiaty te są również kojarzone z Maryją. Natomiast sama Zuzanna jest jedną z bohaterek przypowieści o czystości i wierności małżeńskiej. Pojawia się ona w Księdze Dawida, jako żona Joachima. Ów kobieta została niesłusznie oskarżona o zdradę, przez dwóch mężczyzn, którzy podglądali ją podczas kąpieli. Skazana na karę śmierci, cudem uratowana przez proroka Daniela, który dowiódł jej wierności.

Anna Czartoryska-Niemczycka o trudnej sytuacji rodzicielskiej. 'Popłakałam się z wyrzutów sumienia'Czartoryska-Niemczycka szczerze o trudnej sytuacji z synem. "Jakiś koszmar"

Jaka jest Zuzia? To zaradna i mądra kobieta

Kobiety noszące to wyjątkowe imię, są zaradne, przedsiębiorcze i niezwykle pracowite. Posiadają gołębie serce, chętnie pomagają każdemu, kto tego potrzebuje. Są sprawiedliwe, lojalne i wierne. Posiadają wysokie poczucie estetyki, niekiedy również zostają obdarzone zdolnościami artystycznymi. Lubią modę, dbają o siebie, jak i o rodzinę. Czasem potrafią być nieznośne i męczące, ale to tylko chwilowa niemoc, która po dawce solidnego odpoczynku - odchodzi w zapomnienie.

Ma 24 lata, 22 dzieci i 16 opiekunek. To jednak nie koniec! Chce mieć setkę pociech (zdjęcie ilustracyjne)25-letnia matka ma 22 dzieci. Kobieta chce mieć o wiele większą rodzinę

Więcej o: