Dni wolne od szkoły 2022 spędzone nad książkami? Uczniowie załamani: codziennie kartkówki, sprawdziany i odpowiedzi ustne

Dni wolne od szkoły 2022 spędzone nad książkami? W tym roku kalendarz jest bardzo łaskawy dla wszystkich uczniów, bowiem wiele świątecznych dni układa się w długie weekendy. Jednak przez nadmiar nauki może nie być już tak kolorowo. "Pan na biologii rzucił nam dzisiaj ze naszym mottem na ten rok szkolny ma być: noc jest długa, a sen jest nagrodą" - piszą uczniowie na Twitterze.

Dni wolne od szkoły 2022 będą przeznaczone na godziny spędzone nad książkami i przygotowywanie się do kolejnych testów i sprawdzianów? Taki czarny scenariusz rozpościera się przed wieloma osobami. Uczniowie są przeładowani nauką, swoimi małymi dramatami coraz częściej dzielą się w mediach społecznościowych. 

Zobacz wideo Cleo była słaba z fizyki. Znalazła sposób, jak podciągnąć sobie ocenę. Nietypowy

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Dni wolne od szkoły 2022/23 - ile wolnego czeka uczniów?

Przed uczniami szykuje się aż 180 dni wolnych. Tutaj oczywiście bierzemy pod uwagę nie tylko święta państwowe i wakacje czy ferie, lecz także weekendy. Szczególnie widoczny i miły dla oka jest tu wysyp wolnych piątków, które zapowiadają wiele długich weekendów. Poniżej podajemy listę dni wolnych od szkoły 2022/23:

  • 14 października 2022 - Dzień Nauczyciela,
  • 1 listopada 2022 - Wszystkich Świętych,
  • 11 listopada 2022 - święto Niepodległości,
  • od 23 grudnia 2022 do 1 stycznia 2023 - przerwa bożonarodzeniowa,
  • 6 stycznia (piątek) - święto Trzech Króli,
  • od 16 stycznia do 26 lutego - ferie zimowe. Terminy zależne od województwa,
  • od 6 kwietnia (czwartek) do 11 kwietnia - wiosenna przerwa świąteczna (Wielkanoc),
  • 1-3 maja (poniedziałek-środa) - majówka,
  • 8 czerwca (czwartek) - Boże Ciało.

Jednak wielu uczniów dni wolnych od szkoły nie spędzi na odpoczynku i lenistwie. Przez nadmiar nauki, wysokie wymagania i ogromną ilość testów i sprawdzianów - przeznaczy je na naukę.

Anna Czartoryska-Niemczycka o trudnej sytuacji rodzicielskiej. 'Popłakałam się z wyrzutów sumienia'Czartoryska-Niemczycka szczerze o trudnej sytuacji z synem. "Jakiś koszmar"

Dni wolne od szkoły spędzone w książkach

Wielu uczniów liczyło, że początek roku szkolnego będzie dla nich łaskawy. Zapoznanie się z materiałem, wymaganiami i planem lekcji. Jednak tak nie jest. Nauczyciele już od pierwszych zajęć zapowiadają kartkówki, sprawdziany, testy. Dodatkowo ustne odpowiedzi, do których trzeba się również przygotować.

Zajęć jest wiele i kończą się późno. Potem jeszcze długi powrót do domu. Uczniowie, aby sprostać wymaganiom i szybkiemu tempu nauki - siedzą po nocach. Swoimi przemyśleniami często dzielą się w mediach społecznościowych. Kolorowo nie jest.

Pan na biologii rzucił nam dzisiaj ze naszym mottem na ten rok szkolny ma być 'noc jest długa, a sen jest nagrodą' bo czym zapowiedział dwa sprawdziany i dwa pytania na kolejne 3 tygodnie

- napisała jedna z użytkowniczek Twittera.

Codziennie mam jakieś kartkówki, sprawdziany i odpowiedzi ustne, naprawdę nie ma czasu nawet odpocząć

- żali się kolejna uczennica.

Ma 24 lata, 22 dzieci i 16 opiekunek. To jednak nie koniec! Chce mieć setkę pociech (zdjęcie ilustracyjne)25-letnia matka ma 22 dzieci. Kobieta chce mieć o wiele większą rodzinę

Więcej o: