Krótkie, oryginalne imię dla dziewczynki skrada serce Polaków. Lamparska nazwała tak córkę

Szukasz krótkiego imienia dla swojej córki? Być może spodoba ci się krótkie i urocze imię o równie ciekawym znaczeniu.

Wybór imienia dla dziecka to niełatwa sprawa. Niektórzy rodzice podążają za aktualną modą, inni stawiają na rodzinne tradycje. Część opiera się wyłącznie na swoim guście i nadaje imię, które podoba im się najbardziej. Sporą pomocą dla niezdecydowanych rodziców są rankingi imion, a także lista imion, jakie występują w rejestrze PESEL.

Zobacz wideo Przyzwyczajenia, trendy, zalecenia medyczne i dobre rady. Czyli skąd właściwie brać wiedzę o pielęgnacji noworodka?

Szukasz podobnych treści? Sprawdź Gazeta.pl

To imię dla dziewczynki zdobywa popularność

Imię Mila jest coraz chętniej wybierane przez świeżo upieczonych rodziców. Tak swoją pociechę nazwała także aktorka Magdalena Lamparska, która właśnie została mamą. Nic dziwnego, to krótkie, urocze imię, wciąż jest oryginalne. W naszym kraju nosi je tylko 1608 kobiet.

Michał WiśniewskiDzieci Michała Wiśniewskiego. Najmłodsza pociecha wokalisty przyszła na świat w zeszłym roku

Imię dla dziewczynki o łagodnym usposobieniu

Mila to prawdopodobnie skrócona forma imienia Emilia, która funkcjonuje teraz jednak jako samodzielne imię. Imię Emilia wywodzi się natomiast z języka etruskiego, według badaczy jest powiązane z rodem Emiliuszów. 

Jaka jest Mila? To imię niesie za sobą pozytywne wibracje. Osoby, które je noszą są łagodne i życzliwe, uwielbiają ludzi i chętnie wchodzą z nimi w rozmaite interakcje. Mila jest ciekawa świata, uwielbia odkrywać nowe miejsca. Jest także bardzo inteligentna, z łatwością przyswaja nowe informacje. 

Ze względu na swój altruizm, Mila bywa nieco łatwowierna, łatwo ją też zranić. Urażona, zamyka się w sobie i długo chowa urazę.

Najpopularniejsza data imienin Mili to 30 czerwca. Warto jednak podkreślić, że przyjęło się, że Mile świętują tego samego dnia, co Emilie, czyli: 23 maja, 5 czerwca, 24 czerwca, 30 czerwca, 19 sierpnia, 24 sierpnia i 24 listopada.

Matura 2023 - zmiany (zdjęcie ilustracyjne)Matura 2023. Zmiany w egzaminie najbardziej uderzą w jeden przedmiot

Więcej o: