Imiona dla chłopców o dziwnych skojarzeniach. Mogą zawstydzać dzieci i sprawić, że rówieśnicy będą bezlitośni

Na samym początku ustalmy jedno: nie ma brzydkich imion, a o gustach się przecież nie dyskutuje. Każde na swój sposób jest piękne i wyjątkowe. Jednak niektóre imiona dla chłopców są na tyle oryginalne, że u wielu przywołują dziwne skojarzenia. Mogą zawstydzać dzieci i sprawić, że ich rówieśnicy będą bezlitośni.

Wybór imienia dla dziecka pozostaje głównie w gestii rodziców. Mogą się oni inspirować wszelkimi rankingami, modą na ulubioną postać z filmu, czy serialu, a także zapytać o rade najbliższych. Jednak szukając tego idealnego, warto wziąć pod uwagę nie tylko jego znaczenie, ale czy nie będzie ono powodem do przykrych incydentów. Niektóre imiona dla chłopców, szczególnie te o dziwnych skojarzeniach mogą zawstydzać dzieci i sprawić, że będzie to powód do śmiechu.

Zobacz wideo "Sonia?! To nie jest imię dla człowieka!". Rodzice opowiadają, jak wybierali imię dla dziecka

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Imiona dla chłopców o dziwnych skojarzeniach - lista jest długa

Wraz z erą wszechobecnego internetu narodziły się memy, czyli śmieszne obrazki, zdjęcia, filmiki oraz gify. Za pomocą tych grafik naśmiewamy się z wielu poważnych, ale także tych trochę mniej rzeczy. I tak narodziły się słynne obrazki z Januszem, Sebastianem (Sebix) i Andrzejem. Zatem wybór tych imion dla małych chłopców wielu osobom może wielu osobom kojarzyć się właśnie z tymi memami.

Królowa ElżbietaTak miała nazywać się wnuczka Królowej Elżbiety II. Zostało zakazane

  • Janusz to przecież król obciachy, który paraduje po deptaku w długich skarpetach i sandałach, a w ręku dzierży reklamówkę z jednego sklepu z owadem w logo. Janusz jest też królem nieudanych biznesów.
  • Sebastian, zwany Sebixem to osiedlowy chłopak, spędzający całe życie na ławeczce pod blokiem, w dresie z ortalionu i wiecznie pytający przechodniów „czy mają problem". To przecież typowy Seba;
  • Natomiast Andrzej, w memach występujący jako Endrju, to mężczyzna niby wykształcony i obeznany z nowinkami, jednak dla wielu osób to obraz nieudacznika, który obojętnie czego się dotknie, zawsze będzie to katastrofa.

Inne imiona, których wybór może przywoływać jednoznaczne skojarzenia, to np.:

  • Maks - tak w wielu polskich domach mają na imię psy;
  • Donald - tutaj kojarzy się to imię z jedną z kreskówek; któż z nas nie zna słynnego na całym świecie Kaczora Donalda?
  • Arnold - słysząc to imię, wielu z nas przed oczami ma wielkiego chłopaka o ogromnych mięśniach; imię to kojarzy się wielu osobom wyłącznie z Arnoldem Schwarzeneggerem;
  • Ludwik - kto chciałby, aby imię jego dziecka kojarzyło się z płynem do mycia naczyń?

Nauka zdalna (zdjęcie ilustracyjne)Czy wróci nauka zdalna? Są na to szanse, i to wcale nie przez pandemię

Więcej o: