Prawnuczka królowej Elżbiety II zdobyła się na wyjątkowy gest. Mało kto wie, co oznacza ten detal w stroju Charlotte

Księżniczka Charlotte w szczególny sposób oddała hołd zmarłej prababci. Do sukienki przypięła broszkę nawiązującą do pasji królowej Elżbiety II. Niewinna ozdoba ma wyjątkowy przekaz.

Utożsamiana z długowiecznością królowa Elżbieta II w ciągu 70 lat swojego panowania stała się prawdziwym symbolem Wielkiej Brytanii. Od czasu śmierci monarchini oczy całego świata zwrócone są w stronę Londynu. To właśnie tam odbył się pogrzeb, na którym oprócz członków rodziny, nie zabrakło głów państw i ważnych międzynarodowych osobistości. W tym wydarzeniu uczestniczyło także dwoje najstarszych prawnucząt królowej - 9-letni książę George oraz 7-letnia księżniczka Charlotte.

Prawnuczka królowej Elżbiety II zdobyła się na wyjątkowy gest

Więcej artykułów dotyczących aktualnych wydarzeń przeczytasz na stronie Gazeta.pl.

Joanna Opozda pokazała zdjęcie Vincenta w wyjątkowym wózku. Cena robi wrażenieJoanna Opozda pokazała zdjęcie Vincenta w wyjątkowym wózku. Cena robi wrażenie

Zobacz wideo Kiedy dziecko się zakrztusi. Przede wszystkim nie panikować. Działać!

Praktycznie do samego końca nie było wiadomo, czy córka księcia Williama i księżnej Kate pojawi się w opactwie westminsterskim, aby pożegnać prababcię. Ostatecznie na wydarzeniu zabrakło jedynie jej najmłodszego brata, księcia Louisa. Podczas pogrzebu wykonano wiele zdjęć najbliższej rodzinie królowej Elżbiety II. Media obiegły fotografie płaczącej prawnuczki, co potwierdza, że była bardzo związana ze zmarłą prababcią. Nie wszyscy zwrócili jednak uwagę na wyjątkowy gest, na który zdobyła się księżniczka Charlotte. Chodzi o broszkę, którą przypięto do jej sukienki. Za niewinną ozdobą kryje się ważny przekaz.

Córka księżnej Kate i księcia Williama pojawiła się w opactwie westminsterskim w gustownej czarnej sukience o kroju płaszcza. Przypięła do niej srebrną broszkę w kształcie podkowy, nawiązującą do hobby zmarłej monarchini, którą było jeździectwo. Co ciekawe, ozdoba prawnuczki nie była jedynym motywem na pogrzebie, który nawiązywał do hobby Elżbiety II. Podczas uroczystości związanych z pogrzebem na dziedzińcu zamku w Windsorze pojawiła się ukochana klacz monarchini - Emma.

Pogrzeb królowejPogrzeb królowej Hannah Mckay / AP

Broszka księżniczki CharlotteBroszka księżniczki Charlotte Hannah Mckay / AP

Zamiast Netflixa Zamiast Netflixa "CzarnkoFlix". Minister edukacji stworzy platformę streamingową dla uczniów

Więcej o: