Kalendarz szkolny 2022/23. Uczniowie mają wiele powodów do zadowolenia. Wkrótce wypada pierwsza ważna data

Kalendarz szkolny 2022/23 jest w tym roku bardzo łaskawy. Przed uczniami i nauczycielami wiele wolnych, długich weekendów, które są doskonałą okazją do regeneracji i odpoczynku od szkoły. Wkrótce wypada pierwsza ważna data. Chodzi oczywiście o święto wszystkich pracowników oświaty, czyli Dzień Edukacji Narodowej. Dla większości szkół będzie to dzień wolny od zajęć.

Kalendarz szkolny 2022/23 ułożył się wręcz idealni. Uczniowie mają wiele powodów do zadowolenia. Już za niecały miesiąc przypada święto wszystkich pracowników oświaty, co oznacza, że dla młodzieży szkolnej będzie to dzień wolny od zajęć. Na jakie jeszcze inne wolne dni mogą liczyć uczniowie? Przedstawiamy szczegóły.

Zobacz wideo Powrót do szkoły nie może się kojarzyć z tym, że będzie ciężko

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Kalendarz szkolny 2022/23 - na ile wolnego mogą liczyć uczniowie?

W tym roku uczniów czeka aż 180 dni wolnego. Dość sporo, jednak w tę liczbę wliczone są wakacje, święta, ferie oraz wszystkie weekendy.

Kalendarz dni wolnych od szkoły 2022/2023Kalendarz dni wolnych od szkoły 2022/2023 Gazeta.pl

Pierwsza okazja do świętowania będzie już niedługo. W piątek 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej, potocznie nazywany Dniem Nauczyciela. Niektóre dzieci, szczególnie te młodsze  idą do szkół. Tego dnia będą organizowane apele, wycieczki, zabawy. Nie będzie jednak typowych zajęć szkolnych. Tylko niektóre placówki będą mieć wolne. W dużej mierze zależy to od dyrekcji, bowiem każdy dyrektor ma pule tzw. dni dyrektorskich, które są dniami wolnymi do wykorzystania przez daną placówkę.

Harmonogram dni wolnych od szkoły w 2022 i 2023 roku

Dobrych informacji jest więcej. Nie tylko w październiku uczniowie będą mieć długi weekend, wolny od szkoły. Nadchodzące miesiące przyniosą sporo wolnego - szczególnie widoczny i miły dla oka jest tu wysyp wolnych piątków. Poniżej podajemy listę dni wolnych od szkoły 2022/23:

  • 14 października 2022 - Dzień Nauczyciela,
  • 1 listopada 2022 - Wszystkich Świętych,
  • 11 listopada 2022 - święto Niepodległości,
  • od 23 grudnia 2022 do 1 stycznia 2023 - przerwa bożonarodzeniowa,
  • 6 stycznia (piątek) - święto Trzech Króli,
  • od 16 stycznia do 26 lutego - ferie zimowe. Terminy zależne od województwa,
  • od 6 kwietnia (czwartek) do 11 kwietnia - wiosenna przerwa świąteczna (Wielkanoc),
  • 1-3 maja (poniedziałek-środa) - majówka,
  • 8 czerwca (czwartek) - Boże Ciało.
Więcej o: