Gnębiono ją w szkole z powodu nietypowego imienia. Gdy została mamą, miała jeden cel. "Dzieci nazwę staromodnie"

Mama wybrała dla dzieci tradycyjne, proste imiona. Sama ma nietypowe, przez co w szkole była gnębiona i przezywana. "Wyzwiska typu 'batonik' albo 'laska cukrowa' były nieodzowną częścią mojego dzieciństwa" - wyznała.

Wybór imienia dla dziecka to dla rodziców ważna decyzja. Zazwyczaj zastanawiają się nad nim na długo przed przyjściem pociechy na świat pod uwagę biorąc różne kwestie. Niektórzy nazywają pociechę na cześć danej osoby np. członka rodziny lub ulubionego artysty, zaś inni stawiają na tradycyjne imiona, charakterystyczne dla danego kraju. Zdarza się również, że rodzice czerpią inspiracje z gier, serialu i książek, chcąc wybrać coś nietypowego, czym wyróżnią malca z tłumu. Nie wszyscy popierają jednak takie podejście.

Gnębiono ją w szkole z powodu nietypowego imienia

Więcej artykułów o tematyce parentingowej przeczytasz na stronie Gazeta.pl.

ŚlubChłopiec miał nieść obrączki na ślubie. To, co z nimi zrobił zszokowało gości

Zobacz wideo Kiedy dziecko się zakrztusi. Przede wszystkim nie panikować. Działać!

Na forum internetowym Quora.com, mama dwójki dzieci zdradziła, co skłoniło ją do wyboru imion dla swoich pociech. Przyznała, że jej samej rodzice nadali nietypowe imię, przez co dokuczano jej w szkole. Nie chciała, aby syn i córka przechodzili przez to samo.

Wybrałam dla dzieci imiona, które były tradycyjne i trochę staromodne.  To Thomas i Amanda. Dlaczego? Bo moja mama nazwała mnie Kandy. To imię mogło być urocze, gdy byłam niemowlęciem, ale w szkolnych latach zgotowało mi piekło 

- wyznała.

W języku angielskim wyraz "Kandy" brzmi podobnie jak "Candy", co oznacza słodycze. W zamiarze słodkie imię nie przysporzyło kobiecie jednak dużo przykrości.

Wyzwiska typu "batonik" albo "laska" cukrowa były nieodzowną częścią mojego dzieciństwa. Z kolei w życiu dorosłym nikt nie brał mnie na poważnie, bo brzmiało jak dziecięce przezwisko. Nie pomógł fakt, że mój pierwszy mąż miał na nazwisko Tie. Nazywam się więc Kandy Tie. To brzmi jak jakaś striptizerka

- stwierdziła.

Kobieta podsumowała, że jej historia powinna być ostrzeżeniem dla wszystkich rodziców, którzy zamierzają nazwadać dzieciom nietypowe imiona.

Czemu nie wybierać tych unikalnych? Bo dzieci później dorosną

- dodała.

Królowa ElżbietaTak miała nazywać się wnuczka Królowej Elżbiety II. Zostało zakazane

Więcej o: