Urodziła się ze znamieniem przypominającym maskę. "Batmanka" przeszła operację i dziś wygląda zupełnie inaczej

Dziewczynka, która przyszła na świat z plamami wokół oczu, została przez media okrzyknięta damską wersją Batmana. Luna Fenner, bo o niej mowa - to mieszkanka Florydy, której rodzice zdecydowali się na operację, aby całkowicie usunąć znamię. Dziś dziewczynka wygląda zupełnie inaczej i tylko stare zdjęcia są wspomnieniem "Batmanki".

Luna Fenner to bardzo wesoła i niezwykle żywiołowa dziewczynka, która przyszła na świat w Stanach Zjednoczonych. Urodziła się dokładnie 7 marca 2019 roku na Florydzie i wprawiła w osłupienie nie tylko rodziców, ale także lekarzy i cały personel medyczny. Okazało się, że większość twarzy noworodka pokrywają ciemne znamiona. Dziś Luna ma już 3 lata i przeszła wiele operacji, które pozwoliło usunąć prawie całkowicie z jej twarzy nietypowe znamię.

Zobacz wideo Zostawiają dziecko w samochodzie i idą do sklepu. Adwokat: To może zakończyć się więzieniem

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Po "Batmance" nie ma już śladu

Mała Luna po swoich narodzinach została okrzyknięta przez media "Batmanką" ze względu właśnie na wyjątkowe znamię, które pojawiło się jej na twarzy. Była to tzw. melanctyowa zmiana skórna, która w zależności od nasilenia - może być wypukła lub płaska i mieć żółty albo ciemnobrązowy kolor. U Luny była na tyle rozległa, że tworzyła wokół oczu dziewczynki kształt przypominający maskę. Stąd jej osobliwy pseudonim.

 

Rodzice za wszelką cenę chcieli sprawić, aby ich córka zyskała taki sam wygląd, jak mają inne dzieci. Lata stosowania różnych specyfików oraz operacji - sprawiły, że z twarzy dziewczynki praktycznie całkowicie zniknęły znamiona.

 

Trafili nawet do rosyjskiego chirurga z Rosji, który zaproponował im niedostępną w Stanach Zjednoczonych metodę leczenia laserowego. Cała kuracja była niezwykle kosztowna i trwała osiemnaście miesięcy.

 

Cały proces zmian "Batmanki" możemy prześledzić na Instagramie, który założyła mama dziewczynki. Ponadto, aby wesprzeć żmudne leczenie i długotrwałą rehabilitację, jej rodzice uruchomili specjalny sklep z lalkami. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na dalsze leczenie Luny, ponieważ to wyjątkowe znamię to nie tylko estetyka. Wielu lekarzy jest zdania, ze nieusunięcie tego typu zmian skórnych może zmienić się w nowotwór złośliwy. U dzieci wykonanie takiego zabiegu jest możliwe nawet już od 6. miesiąca życia.

 
Więcej o: