Najpopularniejsze imiona 2022. Grecki zwycięzca i antyczna nimfa coraz wyżej w rankingu. Będą wieść prym w przedszkolach i żłobkach?

Najpopularniejsze imiona 2022, to jedna z popularniejszych fraz wyszukiwana przez przyszłych rodziców. Nic w tym dziwnego, bo wybór odpowiedniego imienia dla dziecka to jedna z poważniejszych decyzji. Wszak będzie mu towarzyszyć przez całe życie. Wielkim zaskoczeniem jest również to, że na liście popularnych imion doszło do roszad. Grecki zwycięzca i antyczna nimfa coraz wyżej w rankingu.

Najpopularniejsze imiona 2022, czyli ranking najczęściej wybieranych imion przez rodziców nowo narodzonych dzieci. Poprzedni rok był zdominowany przez Antoniego i Zofię, jednak obecnie doszło do kilku zmian i jak się okazuje - grecki zwycięzca, czyli Nikodem oraz antyczna nimfa, czyli Maja - coraz wyżej w rankingu. Czy to te imiona będą wieść prym w przedszkolach i żłobkach za kilka lat?

Zobacz wideo "Sonia?! To nie jest imię dla człowieka!". Rodzice opowiadają, jak wybierali imię dla dziecka

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Najpopularniejsze imiona 2022 - roszady w rankingu

Królem i królową jeśli chodzi o imiona, to niezmiennie od pewnego czasu pozostaje Antoni wśród chłopców i Zosia wśród dziewczynek. Jednak porównując liczbę nadanych imion w roku ubiegłym z pierwszym półroczem roku 2022, widzimy zmiany. Nikodem i Maja szturmem zdobywają serca przyszłych rodziców i pną się coraz wyżej w rankingu.

Jeśli chodzi o liczbę nadań tych imion, to 2570 dziewczynek nazwano Maja, a 2805 chłopców Nikodem i wiele wskazuje na to, że z końcem roku 2022 może jeszcze się to zmienić. Popularność tych imion widoczna będzie za kilka lat, kiedy to właśnie Maja i Nikodem będą wieść prym na placach zabaw, w żłobkach, czy przedszkolach.

imię dla chłopcaTo imię dla chłopca było hitem, ale dziś traci na popularności

Grecki zwycięzca i antyczna nimfa, czyli co wiemy o Mai i Nikodemie?

Maja to wyjątkowo piękne imię, które wywodzi się z mitologii greckiej (tak miała na imię jedna z nimf, która była matką boga Hermesa) lub rzymskiej (to imię nosiła bogini przyrody, od której nazwano jeden z miesięcy - maj). Jeśli interesujemy się astrologią, to będzie to doskonały wybór, dla dziecka, które urodziło się w znaku Ryb, Strzelca i Wagi. Kobiety, które noszą to imię, są wytworne i eleganckie. Lubią opływać w luksusach i zgiełk wielkomiejskiego życia. Są uparte oraz zachowawcze.

Natomiast jeśli chodzi o znaczenie imienia Nikodem, to jest ono równie wyjątkowe co Maja. Również rodowód ma w starożytności. Wzięło się z języka greckiego i oznacza "tego, który zwycięża dla ludu". To imię jest idealne dla urodzonych w znaku Byka, Lwa, Skorpiona i Koziorożca. Każdy z tych znaków doskonale poradzi sobie z wyzwaniami, jakie przynosi im życie. Osoby noszące to imię to typowi wojownicy - wiedzą, co chcą zdobyć i nie boją się po to sięgać. Przebojem idą przez życie, nie zważając na porażki i przeciwności losu.

Ojciec z córkąMartwił się, że zdjęcia córki są zbyt odważne i zaczął je parodiować. Efekt go zaskoczył

Więcej o: