To jedno z najrzadszych imion w Polsce. Nosi je tylko 100 dziewczynek. Ma tylko trzy litery i oznacza "lwicę"

Imiona żeńskie nie zawsze muszą być długie, by brzmiały pięknie i miały ciekawe znaczenie. Takie typy nie są jednak zbyt popularne. Imię, które w języku łacińskim oznacza lwicę nosi w naszym kraju tylko 100 dziewczynek.

Imię Lea wywodzi się z biblijnej opowieści o Jakubie i Racheli. Lea była starszą siostrą Racheli i pierwszą żoną Jakuba. Bohater przez 14 lat pracował u ojca kobiet, Labana, mając nadzieję, że poślubi Rachelę. Niestety, po czasie okazało się, że został oszukany i pojął Leę za żonę. Przez kolejne 14 lat pracował u teścia i dopiero po tym mógł ożenić się z Rachelą. Jakub miał więc dwie małżonki, które urodziły mu w sumie 12 synów.

Zobacz wideo Czy każde dziecko może być dobre z matematyki?

Więcej artykułów o imionach znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Uczniowie dużo czasu spędzają na świeżym powietrzu.Szwedzkie szkoły uczą zaradności. "Dzieci muszą wydostać się z przerębla"

Rzadkie imię dla dziewczynki, które ma różne znaczenia

Co ciekawe, Lea w języku hebrajskim (z którego pochodzi) oznacza "krowę", a po przetłumaczeniu z języka łacińskiego mamy "lwicę". Posiadaczki imienia imieniny obchodzą raz w roku, 22 marca. Co sprawia, że Lea jest tak wyjątkowa? Nie jest tak popularna jak Zosia, Kasia lub nawet Magda, gdyż nosi je w naszym kraju tylko 100 dziewczynek.

Lea jest numerologiczną dziewiątką. To osoba niezależna, która potrafi poświęcić całe życie idei. Cechuje ją inteligencja i mądrość życiowa. Ma bardzo dobrze rozwiniętą intuicję i interesuje się światem duchowym. Dziewiątki są zazwyczaj mocno uduchowione (niekoniecznie religijne) i otoczone są aurą tajemniczości i mistycyzmu. Są w stanie zrezygnować z własnych korzyści, by wyższy cel został osiągnięty.

Jako numerologiczna dziewiątka Lea skupia się również na życiu rodzinnym, dlatego też jest idealnym imieniem dla Raka, Skorpiona, Ryb i Wodnika. Wodne znaki zodiaku podkreślają, jak ważna jest rola intuicji i wzmacniają wrażliwość oraz empatię. Wodnik zaś wspomaga poświęcanie się abstrakcyjnym ideom.

Mama czworaczków pokazała zdjęcie w ciąży i po porodzieMama czworaczków pokazała zdjęcie w ciąży i po porodzie. "Impreza przez cały rok"

Więcej o: