Rodzice mogą otrzymać ogromne pieniądze. Komu należy się nawet 165 tys. na dziecko?

Rodzice mogą otrzymać nawet 165 tys. na dziecko. To ogromny zastrzyk gotówki, jednak aby go otrzymać, trzeba spełnić szereg warunków. Co zrobić, by móc ubiegać się o pieniądze z państwowego budżetu? Podpowiadamy.

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej zachęca rodziców do przystąpienia do programów, dzięki którym mogą zyskać dodatkowe pieniądze pomocne w wychowaniu dzieci. Rodzice mają w czym wybierać, a można zyskać spory zastrzyk gotówki. Na największą pomoc finansową mogą liczyć rodziny wielodzietne.

Zobacz wideo 500 plus a dzietność. Czy program spełnia swoje zadanie?

Rodzice mogą otrzymać ogromne pieniądze. 165 tys. złotych na dzieci

Rodzice, którzy chcą skorzystać z dodatkowych pieniędzy pomocnych w wychowaniu pociech, muszą przestrzegać terminów składania wniosków w poszczególnych programach rządowych.

Jak podaje portal Bankier.pl, na tak wysoką kwotą składają się różne pomoce materialne. Wchodzi w to m.in. najpopularniejszy program 500 plus, ale i 300 plus, czy becikowe. Świadczeń i ulg, z których można skorzystać, jest jednak więcej.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Rodzice czwórki dzieci mogą liczyć na wsparcie nawet powyżej 165 tysięcy złotych. W przypadku rodziców, którzy mają tylko jedno dziecko, kwota może być niewiele niższa, bo można zyskać ponad 140 tys. złotych.

Warto jednak pamiętać, że wypłata świadczeń rozłożona jest w czasie i tak dużej kwoty nie można otrzymać jednorazowo.

Emerytki (zdjęcie ilustracyjne)Polki dostaną prawie 1340 zł za urodzenie dzieci. Są też inne kryteria

Świadczenia i ulgi to spory zastrzyk gotówki. Z czego mogą skorzystać rodzice?

Pobieranie 500 plus pozwala rodzicom zyskać 6000 złotych, a jeśli świadczenie będzie wypłacane przez 18 lat, to całkowita wartość wyniesie 108 tys. Program 300 plus, czyli Dobry Start, również pozwala zyskać zastrzyk gotówki.

Zakładając, że dziecko uczy się od 7. do 19. roku życia, to w ciągu 12 lat jego edukacji rodzice w ramach programu "300+" otrzymają 3600 zł na każdą pociechę

- czytamy na portalu Bankier.pl.

400 złotych na żłobek, choć nie trafia na konta rodziców, to jest dodatkowym wsparciem, który również da ulgę rodzicom.

Zakładając, że rodzice będą pobierać świadczenie na pokrycie kosztów opieki w żłobku od 12. do 35. miesiąca życia dziecka w wysokości 400 zł miesięcznie, to łącznie otrzymają 9200 zł (400 zł * 23 miesiące) na dziecko

- czytamy.

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy to 12 tysięcy na drugie i kolejne dziecko. Świadczenie jest wypłacane na dwa sposoby - po 1000 złotych co miesiąc przez rok lub po 500 złotych miesięcznie przez dwa lata. Dochody rodziców nie mają wpływu na wypłatę świadczenia.

Świadczenie rodzicielskie 2022 (zdjęcie ilustracyjne)Świadczenie rodzicielskie 2022. Te pieniądze są dużym wsparciem dla rodziców

Becikowe, czyli "kosiniakowe", to 1000 złotych, które przysługuje bezrobotnym matkom. Rodzice mogą również skorzystać z ulg podatkowych. Wysokość przyznawanej ulgi w rozliczeniu rocznym PIT zależna jest od liczby posiadanych dzieci:

  • 1112,04 zł na pierwsze i drugie dziecko,
  • 2000,04 zł na trzecie dziecko,
  • 2700,00 zł na czwarte i każde kolejne dziecko.
Więcej o: