Kiedy jest dzień nauczyciela? Uczniowie liczą na dodatkowy dzień wolny. Nie wszyscy będą mieć to szczęście

Kiedy jest dzień nauczyciela? To pytanie nurtuje szczególnie uczniów, którzy nie mogą doczekać się dnia wolnego. Okazuje się, że nie wszyscy będą mieli to szczęście i niektórzy tego dnia pójdą do szkoły. Nie ma jednak o co się martwić. Lekcje i tak się nie odbędą.

Kiedy jest dzień nauczyciela? Każdego roku Święto Edukacji Narodowej przypada tego samego dnia, czyli 14 października. Jeśli ten dzień wypada w weekend, to obchody zazwyczaj odbywają się w poprzedzający go piątek. Jak jest w tym roku? Odpowiadamy.

Zobacz wideo Cezary Pazura wprowadził dzieciom ograniczenia. "Dwie godziny"

Kiedy jest dzień nauczyciela? Niektórzy uczniowie mogą liczyć na dzień wolny

Dzień nauczyciela jak co roku przypada na 14 października. W 2022 roku będzie to piątek, co dla niektórych uczniów oznacza długi weekend. Na dzień wolny mogą liczyć uczniowie tych placówek, w których dyrektor 14 października ogłosi dzień dyrektorski. Dyrektorzy wykorzystują dni wolne z tej puli, by zrobić wolny piątek lub ze względu na święto wypadające w środku tygodnia. Informacje o tym, czy dzień nauczyciela to dzień wolny w danej szkole, można uzyskać od wychowawców klas lub znaleźć je na stronie internetowej placówki.

Ferie zimowe 2023 - kiedy się rozpoczną?Ferie zimowe 2023 - kiedy się rozpoczną? Niektórzy będą długo czekać

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Dzień nauczyciela 2022. Tego dnia lekcje się nie odbędą

Wiele placówek w dzień nauczyciela pracuje normalnie. W takim dniu normalne lekcje nie są jednak przeprowadzane. To czas, kiedy odbywają się apele, przedstawienia, zawody sportowe. Niektóre klasy wybierają się na wycieczki lub do kina. Taki stan rzeczy określa Karta Nauczyciela.

Dni wolne od szkoły 2022 (zdjęcie ilustracyjne)Dni wolne od szkoły 2022. Liczne długie weekendy pozwolą odetchnąć

W dniu rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, 14 października każdego roku, obchodzony będzie Dzień Edukacji Narodowej. Dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty i jest wolny od zajęć lekcyjnych.

- brzmi art. 74. Karty Nauczyciela.

Więcej o: