Kalendarz szkolny 2022/23 przewiduje wiele okazji do odpoczynku. Uczniowie mają powody do zadowolenia. Chodzi od długie weekendy

Kalendarz szkolny 2022/23 jest w tym roku wyjątkowo łaskawy dla wszystkich uczniów. Już niedługo pierwszy długi weekend z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Potem kolejne święta, które również są dniami wolnymi od zajęć szkolnych. Przedstawiamy szczegóły.

Kalendarz szkolny 2022/23, a konkretnie dni wolne od zajęć to jeden z tematów, które często pojawia się wśród uczniów. Co prawda wakacje zakończyły się niecały miesiąc temu, jednak ze względu na natłok nauki i mało optymistyczną aurę za oknem - wiele osób wygląda dni wolnych. W tym roku szkolnym będzie sporo okazji do odpoczynku, a pierwszy długi weekend już na horyzoncie.

Zobacz wideo Co jest złego w tym, że uczeń sprawdzi coś w internecie? Kwestia, żeby umiał zweryfikować znalezione informacje

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Kalendarz szkolny 2022/23 - uczniowie mają wiele okazji do odpoczynku

W tym roku szkolnym uczniowie mają wiele powodów do zadowolenia. Chodzi oczywiście o dni wolne i długie weekendy, których w kalendarzu jest całkiem sporo. Za mniej niż miesiąc przypada Dzień Edukacji Narodowej, potocznie nazywany Dniem Nauczyciela. Z tej okazji w większości placówek jest to dzień wolny od zajęć (pula tzw. dni dyrektorskich). Przypada on na 14 października, czyli piątek - co oznacza, że pierwszy długi weekend już niedługo.

W dniu rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, 14 października każdego roku, obchodzony będzie Dzień Edukacji Narodowej. Dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty i jest wolny od zajęć lekcyjnych

- głosi art. 74. Karty Nauczyciela.

Nadchodzące miesiące przyniosą sporo wolnego, co szczególnie cieszy uczniów. Pozostałe dni wolne przedstawiają się następująco:

  • 14 października 2022 - Dzień Nauczyciela, piątek
  • 1 listopada 2022 - Wszystkich Świętych,
  • 11 listopada 2022 - święto Niepodległości, piątek
  • od 23 grudnia 2022 do 1 stycznia 2023 - przerwa świąteczna,
  • 6 stycznia 2023 - święto Trzech Króli, piątek
  • 16 stycznia 2023 - 23 lutego 2023 - ferie zimowe, dwa tygodnie wolnego w zależności od województwa,
  • 6-11 kwietnia 2023 - przerwa Wielkanocna,
  • 1-3 maja 2023 - majówka,
  • 8 czerwca 2023 - Boże Ciało.

Kalendarz dni wolnych od szkoły 2022/2023Kalendarz dni wolnych od szkoły 2022/2023 Fot. Gazeta.pl

Ojciec z córkąMartwił się, że zdjęcia córki są zbyt odważne i zaczął je parodiować. Efekt go zaskoczył

Krótszy rok szkolny. Uczniowie szybciej rozpoczną wakacje

Jedną z informacji, która szczególnie ucieszy uczniów, jest to, że w tym roku szkolnym uczniowie rozpoczną wakacje nieco szybciej. Przyszłoroczne wakacje rozpoczną się natomiast 23 czerwca 2023 roku, czyli o jeden dzień szybciej, niż to było ostatnio. Zatem nie pozostało nic innego, jak odliczać dni do świąt i długich weekendów, aby złapać chwilę oddechu od natłoku szkolnych spraw i dużej ilości nauki.

imię dla chłopcaTo imię dla chłopca było hitem, ale dziś traci na popularności

Więcej o: