Ferie zimowe 2023 - kiedy się rozpoczną? Niektórzy muszą długo czekać na swoją kolej

Ferie zimowe 2023 są wyczekiwane przez uczniów ze wszystkich szkół z całej Polski. I choć przyjdzie na nie jeszcze trochę poczekać, to już teraz warto wiedzieć, jak zaplanować wypoczynek. Kiedy wypadają ferie zimowe 2023? Odpowiadamy.

Ferie zimowe 2023 - kiedy się rozpoczną? W przeciwieństwie do wakacji wypadają w różnym terminie, co oznacza, że dni wolne uzależnione są od regionu. Przedstawiamy szczegóły.

Zobacz wideo Jak zachęcić dzieci do uprawiania sportu?

Ferie zimowe 2023 - kiedy się rozpoczną? Warto zaplanować wyjazd z wyprzedzeniem

Ferie zimowe odbywają się w zależności od województwa, w którym znajduje się dana szkoła. Takie rozwiązanie ma za zadanie zmniejszenie tłoku w hotelach, na stokach narciarskich i zimowiskach. Dzięki temu wszyscy uczniowie mogą skorzystać z dni wolnych, wyjeżdżając na zasłużony wypoczynek.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Becikowe (zdjęcie ilustracyjne)Becikowe 2022. Tysiąc złotych dla rodziców. Niektórzy mogą zyskać więcej

Terminy ferii dla konkretnych województw każdego roku przypadają w inne dni. W roku szkolnym 2022/2023 przedstawiają się następująco:

  • 16 - 29 stycznia 2023 r.- wolne dla szkół z województw lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego, śląskiego,
  • 23 stycznia - 5 lutego 2023 r. - wolne dla szkół z podlaskiego i warmińsko-mazurskie,
  • 30 stycznia - 12 lutego 2023 r. - wolne dla szkół z kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskie,
  • 13 - 26 lutego 2023 r. - wolne dla szkół z dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego.

Bon turystyczny w ferie. Spóźnialscy mogą opłacić nim zimowy wypoczynek

Ważność bonu turystycznego została przedłużona do końca marca 2023 roku, co oznacza, że wielu rodziców może opłacić nim zimowy wypoczynek swojego dziecka. Bonem turystycznym można zapłacić za pobyt w hotelu czy zimowisko. Pieniądze z bonu turystycznego można wykorzystać również na opłacenie rozmaitych atrakcji dla najmłodszych - na przykład można zapłacić nim za wstęp do muzeów, parków rozrywki itd.

Dni wolne od szkoły 2022 (zdjęcie ilustracyjne)Dni wolne od szkoły 2022. Liczne długie weekendy pozwolą odetchnąć

Aby zapłacić bonem turystycznym, należy pokazać numer dokumentu i ustalić wraz z osobą przyjmującą płatność, jaka kwota ma zostać pobrana z bonu. Wszystkie środki nie muszą zostać od razu wykorzystane. Na koniec podajemy kod potwierdzający płatność, który otrzymamy na wcześniej podany numer telefonu. Dopłatę można zrealizować kartą, gotówką lub przelewem.

Więcej o: