Imiona dla dziewczynek 2022. Rodziców oczarowały trzy krótkie imiona. Mają zaledwie cztery litery i wyjątkowe znaczenia

Imiona dla dziewczynek 2022, czyli lista najpopularniejszych imion. Wśród nich Maja, Pola i Lena - krótkie, piękne i o wyjątkowym znaczeniu. Oczarowały one wielu przyszłych rodziców, którzy właśnie tak zdecydowali nazwać swoje córki. Czy ten trend utrzyma się przez kolejne lata? Czas pokaże.

Maja, Pola i Lena to trzy piękne imiona o wyjątkowym znaczeniu. To właśnie po nie coraz chętniej sięgają rodzice, którzy szukają wśród niebanalnych imion dla dziewczynek. Ranking najpopularniejszych imion ma znaczenie, to on odzwierciedla aktualną modę i jest dużą inspiracją dla rodziców, którzy stoją przed wyborem imienia dla swojego dziecka.

Zobacz wideo Paula Tumala zdradziła imiona bliźniaczek i opowiedziała, jak się czuje w ciąży

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Maja, Pola i Lena, czyli o znaczeniu tych imion słów kilka

Na pierwszy ogień przyjrzymy się Mai. To wyjątkowe i krótkie imię na nowo zdobywa ogromną popularność wśród imion dla dziewczynek 2022. Rodowód swój ma w mitologii greckiej - tak miała na imię jedna z nimf, która była matką Hermesa, lub rzymskiej - to wyjątkowe imię nosiła również bogini przyrody, której imieniem nazwano maj. Maja jest idealnym wyborem dla tych dzieci, które urodziły się pod znakiem Bliźniąt, Strzelca i Ryb. Kobiety noszące to imię są dumne, wytworne i niezwykle eleganckie.

Kolejnym imieniem jest Pola, której urok odkryto niedawno. Pochodzi od imienia Apolonia i dopiero od niedawna funkcjonuje jako samodzielne imię. Wywodzi się również z greckiej mitologii i oznacza kobietę, która należy do boga Apollo. To imię jest idealne dla urodzonych w znaku Strzelca, Byka, Raka, Skorpiona i Koziorożca. Kobiety noszące to imię doskonale poradzą sobie z wyzwaniami, jakie życie im stawia. Są niezwykle pracowite i niezależne. Jednak cenią sobie rodzinny spokój i ciszę.

Ostatnim z imion, które szturmem wdarło się na listy najpopularniejszych imion i zdobyło serca rodziców, jest Lena. Przywędrowało do nas zza wschodniej granicy i zadomowiło się wśród wielu Polek. Chociaż wiele osób zajmujących się etymologią i pochodzeniem imion wskazuje, że powstało ono od imion Helena i Magdalena. Znaczy tyle, co "pochodnia" lub "kosz trzcinowy". Idealnie komponuje się z takimi znakami zodiaku jak:  Lew, Strzelec i Wodnik. Leny z reguły są odważne i przebojowe, śmiało zabiegają o spełnienie swoich marzeń i osiągnięcie wyznaczonego celu, nawet jeśli oznacza to ciężką pracę.

Więcej o: