Nazwała córkę dzień przed śmiercią królowej Elżbiety II. Teraz boi się, co powiedzą ludzie

Zarejestrowała imię córki dzień przed śmiercią królowej Elżbiety II. Teraz obawia się, że będzie budziło tylko jedno skojarzenie. "Czemu tak bardzo obchodzi cię to, co myślą obcy ludzie?" - dziwią się niektórzy.

Wybór imienia dla dziecka to dla rodziców bardzo ważna decyzja. Często zastanawiają się nad nim na długo przed narodzinami pociechy, pod uwagę biorąc różne kwestie. Tradycjonaliści często stawiają na imiona charakterystyczne dla danego kraju, zaś osoby wierzące zwykle nazywają pociechę na cześć danego świętego. Zdarza się jednak, że rodzice chcą nadać dziecku imię na cześć konkretnej osoby np. znanego artysty, albo członka rodziny, lub czerpią inspirację z filmów, książek oraz seriali.

Nazwała córkę dzień przed śmiercią królowej Elżbiety II

Więcej artykułów o tematyce parentingowej przeczytasz na stronie Gazeta.pl.

Chłopiec w złości zdemolował dom.Mama zabrała mu telefon. Na nagraniu widać, co ze złości zrobił z mieszkaniem

Zobacz wideo Kiedy dziecko się zakrztusi. Przede wszystkim nie panikować. Działać!

25-latka prowadząca profil na TikToku @elmc1207 chętnie porusza różne tematy związane z macierzyństwem. W jednym z nagrań wyznała, jak nazwała córeczkę. Niestety, boi się, że jej imię będzie kojarzone w jeden sposób. 

Śmierć królowej Elżbiety II wstrząsnęła całym światem i od czasu tragedii oczy wszystkich skupione są w stronę Wielkiej Brytanii. Tak się złożyło, że TikTokerka zamierzała nazwać córkę Elizabeth - na cześć kogoś z rodziny. Zarejestrowała jej imię w urzędzie stanu cywilnego, a następnego dnia umarła monarchini.

Teraz ludzie będą przekonani, że moje dziecko ma imię po Elżbiecie II 

- żali się na nagraniu.

Pod filmikiem pojawiły się komentarze od innych rodziców. Niektórzy przyznali, że również posądzono ich o nadawanie dzieciom imion po członkach brytyjskiej rodziny królewskiej. 

A my nazwaliśmy synka Charlie i teraz Charles to król. Tylko czekam, na pytania, czy zdecydowaliśmy się na to 'na cześć króla'
Jedna z moich bliźniaczek nazywa się Charlotte. Nawet nie pomyśleliśmy, że może kojarzyć się z księżniczką, a ludzie notorycznie nas o to pytają
Dlaczego się tym przejmujesz?
Mój syn nazywa się George Windsor. Absolutnie wszyscy pytają, czy to na cześć rodziny królewskiej, ale odziedziczył nazwisko po swoich dziadkach
Czemu tak bardzo obchodzi cię to, co myślą obcy ludzie?

- pisali.

Plan lekcji w szkołach podstawowych budzi niepokój (zdjęcie ilustracyjne)Plan lekcji w szkołach podstawowych. "Wygląda to bardziej jak maraton"

Więcej o: