Tak miała nazywać się wnuczka Królowej Elżbiety II. Imię zostało zakazane dla przyszłych pokoleń Windsorów

Życie członków rodziny królewskiej wzbudza od lat ogromne zainteresowanie. A zwłaszcza wtedy, gdy na jaw wychodzą skandale. Jednym z nich było wybranie imienia dla nowo narodzonej córki księcia Andrzeja. Wiesz jakie imię wywołało oburzenie?

Skandale w Rodzinie Królewskiej

Od wielu wielu lat rodzina królewska i wszyscy jej członkowie są w centrum zainteresowania mediów, mieszkańców Wysp i ludzi z całego świata. Co jakiś czas na światło dzienne wychodzą różne sprzeczki, skandale i skandaliki. Emocje budzą kreacje wybierane przez royalsów, publiczne wystąpienia i materiały udostępniane w sieci. Było głośno, gdy George - syn Kate i Williama, przyszedł na mecz piłki nożnej w dziecięcym garniturze i eleganckim krawatem zapiętym pod szyją. Emocje wzbudzają wszelkie rodzinne sprzeczki. Jedną z nich były plotki o rzekomym romansie Księżnej Diany i braku pewności co do prawdziwego ojca księcia Harrego. Wielu ludzi śledzi każdy szczegół z królewskiego życia, tak też było gdy wybuchł skandal z nowo narodzoną wnuczką Królowej Elżbiety II.

Wściekła Królowa i nakaz zmiany imienia

Jedną z zasad panujących w rodzinie królewskiej jest uzyskanie zgody i akceptacji na nadanie imienia nowo narodzonemu dziecku. I chociaż czasem istnieją pewne sytuacje, gdy można odejść od ścisłych królewskich reguł, to niestety nie dzieje się to często. Gdy 8 sierpnia 1988 roku przyszła na świat córka Andrzeja i Sarah Ferguson, jej matka wymarzyła sobie dla niej imię, które wyróżniałoby ją na tle innych księżniczek. Jednak, gdy zostało ono przedstawione wówczas panującej Królowej Elżbiecie II, ta wpadła we wściekłość i kategorycznie zabroniła nadania takiego imienia, argumentując że jest zbyt "nowobogackie" jak na rodzinę królewską. Od tego czasu imię Annabel - bo o to imię chodziło, zostało wpisane na listę imion zakazanych dla przyszłych pokoleń Windsorów. Jak donosił wówczas "The Sun" przedstawienie imienia trwało aż 2 tygodnie i ostatecznie nowo narodzonej księżniczce Yorku nadano imiona Beatrice Elizabeth Mary. 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Imiona lubiane przez rodzinę królewską

Rodzina królewska bardzo pilnuje swoich tradycji, a jedną z nich jest nadawanie imion historycznych, mocnych, związanych ze swoim drzewem genealogicznym. Istnieje lista imion, które są bardzo przez nich lubiane, i są to m.in.: William, Albert, George, James, Henry, Philip, Edward, Arthur, Louis, Richard, Charlotte, Eugenie, Louise, Diana, Jane, Victoria, Mary, Alice, Anne, Helena

Więcej o: