Halloween 2022 - kiedy obchodzimy? 8 pomysłów na przebranie dla dzieci i nastolatków

Halloween w 2022 roku i nie tylko to okazja do wesołej zabawy. Wieczorna wyprawa po cukierki wymaga odpowiedniej oprawy, jak przygotować strój, który zachwyci najmłodszych? Podpowiadamy.
Zobacz wideo Ciastka na Halloween - pyszne i przerażające!

Kiedy jest Halloween 2022 - cukierek albo psikus 

Kiedy jest Halloween w 2022 roku? Święto to wypada tuż przed dniem Wszystkich Świętych, czyli 31 października. Tego dnia w przedszkolach i szkołach organizowane są "straszne przyjęcia", a wieczorem rodzinne wyprawy po słodkości. Na czym polega zabawa ''cukierek albo psikus''? W Polsce ten zwyczaj nadal raczkuje, ale coraz więcej osób decyduje się na przystrojenie domu, co jest jasnym sygnałem dla małych przebierańców, że w tym miejscu można liczyć na słodkości. Amerykański zwyczaj za brak cukierków dla dzieci przewiduje np. przystrojenie ogrodu gospodarza przy pomocy rolek papieru toaletowego, ale w Polsce to raczej rzadkość. Wiemy już, kiedy będzie Halloween i dlaczego warto mieć w zanadrzu trochę słodyczy, czas na przebrania. Poniżej znajdziesz proste patenty na strój dla małego dziecka i nastolatka. 

Ile zostało dni do Halloween? Sprawdzamy i podajemy 4 pomysły na strój dla małych dzieci 

Zastanawiasz się, ile zostało dni do Halloween 2022? Data jest nam już znana, warto też wiedzieć, że pozostało jeszcze tylko 39 dni do tego święta. Najwyższy więc czas, aby pomyśleć o odpowiednim przebraniu. Wśród najmłodszych popularne są postaci z bajek i delikatne malunki na twarzy. Oto najlepsze propozycje na kostiumy z Instagrama. 

  • Strój nietoperza - pomysł jest banalnie prosty, wystarczy ciemna sukienka oraz opaska z motywem skrzydeł. Dodatkowy blask zapewni odrobina brokatu. 
 
  • Oddział specjalny - strój żołnierza lub pilota powstanie przy pomocy dedykowanych naszywek oraz ubrań z motywem moro. Policyjne okulary z garderoby rodziców będą kropką nad i. 
 
  • Kolorowa fryzura i koszulka w paski to znaki rozpoznawcze każdego klauna
 
  • Kapelusz i czarna peleryna stworzy strój czarownicy
 

Halloween 2022 - 4 pomysły na strój dla nastolatków 

Młodzież Halloween traktuje jako okazję do zorganizowania imprezy. Jak zatem przebrać się na domówkę? 

  • Siwa peruka oraz jasne szkła kontaktowe to prosty przepis na strój w klimacie wampirzycy
 
  • Gwiazdki oraz koronki sprawdzą się w przypadku przebrania czarownicy 
 
  • Prawdziwa klasyka gatunku, czyli duch z prześcieradła 
 
  • Biała farba do twarzy, czerwona pomadka oraz koszula z wysokim kołnierzem to znaki rozpoznawcze hrabiego Draculi. 
 

Zobacz też: Makijaż na Halloween dla dziewczyny - kotek, odwrócony cmentarz, a może cukrowa panienka?

Więcej o:
Copyright © Agora SA