Wszystkich Świętych 2022 - kiedy obchodzimy? Już wkrótce czeka nas nostalgiczny powrót do przeszłości

Wszystkich Świętych w 2022 roku i nie tylko to ważny czas, który warto wykorzystać na przekazanie dzieciom pięknych tradycji i rodzinnych opowieści. Sprawdź, kiedy Wszystkich Świętych wypada w tym roku i czym zająć dzieci w trakcie przygotowań.

Dzień Wszystkich Świętych 2022 - data. Ważna kartka w kalendarzu 

Dzień Wszystkich Świętych to czas, który warto poświęcić dla bliskich, jest to bardzo ważna data w kalendarzu.1 listopada (w tym roku wypada we wtorek) będziemy wspominać tych, którzy odeszli. Jak przekazać dzieciom rodzinne tradycje? Sprawdź z nami pomysły na spędzenie wspólnych chwil w tym wyjątkowym okresie

Jak ozdobić znicz na Wszystkich Świętych? Wystarczy dodać wstążkę lub brokat by znicz nabrał oryginalnego charakteru. Zdjęcie ilustracyjneJak ozdobić znicz na Wszystkich Świętych: proste i oryginalne rozwiązania

Ile zostało dni do dnia Wszystkich Świętych? Sprawdźmy 

Losy pradziadków to dobry temat na jesienne wieczory, w zależności od tego, ile zostało jeszcze dni do dnia Wszystkich Świętych w kalendarzu, można podzielić ten czas na historie poszczególnych przodków. Historie opowiadane przez bliskich sprawią, że wizyta na cmentarzu nabierze szczególnego znaczenia.

A ile zostało dni do dnia Wszystkich Świętych? Warto wiedzieć, że pozostało jeszcze 31 dni.

Zobacz wideo Na cmentarzach może wkrótce zabraknąć miejsca

Kiedy jest dzień Wszystkich Świętych w 2022 roku i jak spędzić czas oczekiwania?

Wiemy już, kiedy jest dzień Wszystkich Świętych w 2022 roku, warto zastanowić się teraz, jak można spędzić czas oczekiwania. Wspólny projekt plastyczny, który można później oprawić i zawiesić w ważnym miejscu podziała na dziecięcą wyobraźnię. Do przygotowania ilustrowanej wersji rodzinnej historii warto użyć jesiennych liści oraz kopii zdjęć członków rodziny. Przy okazji dzieci poćwiczą sztukę kaligrafii, która uczy cierpliwości. 

Wszystkich Świętych 2022 - bezcenne pamiątki 

Listopadowe święto to też dobra okazja do przekazania ważnej pamiątki kolejnemu pokoleniu. Pierścionek po babci lub zegarek dziadka można przedstawić w formie szczęśliwego amuletu, który z pewnością okaże się skutecznym wsparciem w trudnych momentach. Taki wyjątkowy prezent to ciekawa alternatywa dla krzykliwych podarunków. 

Jak zrobić stroik na Wszystkich Świętych? Możemy go wykonać z kwiatów żywych lub sztucznych. W niezbędne przedmioty zaopatrzymy się w kwiaciarni. Zdjęcie ilustracyjneJak zrobić stroik na Wszystkich Świętych? Zobacz nasze propozycje

Święto Zmarłych - własnoręcznie wykonane stroiki 

Gotowe ozdoby na groby naszych bliskich mogą być bardzo efektowne, ale praca i wysiłek włożony w przygotowanie własnego wianka liczy się podwójnie. Jest to zdecydowanie bardziej ekologiczne rozwiązanie. 

  • Idealną bazą do wiązanki może być na przykład chrust, który wystarczy uformować w kształt koła przy pomocy cienkiego drutu. Gotową bazę z chrustu kupimy także w sklepie, w cenie od 30 do około 50 zł. 
  • Do gotowej bazy wystarczy doczepić wybrane ozdoby: suszone kwiaty, malowane szyszki, jarzębinę. Ciekawą ozdobą w minimalistycznym stylu będzie zwykła wstążka. 
  • Do naturalnej bazy warto przytwierdzić też sztuczne kwiaty, współczesne ich wersje doskonale imitują prawdziwe. Przy takim połowicznym rozwiązaniu należy jednak pamiętać o segregacji, gdy  zechcemy wianek wyrzucić. 

Dzień Wszystkich Świętych nie musi kojarzyć się ze smutkiem. Pamięć o bliskich będzie z nami, dopóki będziemy ich wspominać. Do napisania rodzinnej historii warto zaprosić najmłodszych i święta wykorzystać jako czas dla bliskich i pielęgnacji rodzinnych więzi.  

Zobacz też: Dekoracje nagrobków na Wszystkich Świętych. Jak zadbać o grób przed 1 listopada?

Więcej o: