Do kiedy jest ważny bon turystyczny? Możesz wykorzystać ten zastrzyk gotówki na wakacje poza sezonem

Do kiedy jest ważny bon turystyczny? Zastanawiają się nad tym rodzice, którzy nie zdążyli wykorzystać jeszcze dodatkowych pieniędzy na wypoczynek. Spóźnialscy nie muszą się martwić, gdyż ważność bonu została przedłużona. Do kiedy? Odpowiadamy.

Bon turystyczny został przedłużony. Zastrzyk gotówki w wysokości 500 złotych na wakacje miał obowiązywać do końca września bieżącego roku, ale spóźnialscy dostali kolejną szansę. Do kiedy można wykorzystać bon turystyczny? Sprawdź.

Zobacz wideo Jak uzyskać i jak wykorzystać bon turystyczny?

Do kiedy jest ważny bon turystyczny? Jego ważność została przedłużona o kolejne pół roku

Bon turystyczny to wsparcie dla polskich rodzin oraz branży turystycznej po trudnym, pandemicznym okresie. Przysługuje rodzicom na każde dziecko do 18. roku życia. W przypadku pociech z niepełnosprawnością kwota ta wynosi 1000 zł.

emerytura Prawie 1340 zł należy się wielu Polkom za wychowanie dzieci

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Bon turystyczny miał obowiązywać do końca września, jednak jego ważność została przedłużona o kolejne pół roku. Bon turystyczny jest ważny do 31 marca 2023 roku. To doskonała informacja dla rodziców, ponieważ ci, którzy nie wykorzystali jeszcze środków z bonu, będą mogli przeznaczyć je na wypoczynek podczas ferii zimowych.  

Za co można zapłacić bonem turystycznym?

Bonem turystycznym można opłacić pobyt w hotelu, zapłacić za kolonie lub zieloną szkołę, czy obóz harcerski. Pieniądze z bonu turystycznego można wykorzystać również na opłacenie rozmaitych atrakcji dla najmłodszych - na przykład można zapłacić nim za wstęp do muzeów, parków rozrywki itd.

Kiedy zdalne nauczanie wróci do szkół? (zdjęcie ilustracyjne) Kiedy zdalne nauczanie wróci do szkół? Niewykluczone, że już wkrótce

Warto jednak pamiętać, że bonem turystycznym można opłacić jedynie atrakcje i hotele znajdujące się w Polsce. Nie we wszystkich miejscach jest to jednak możliwe, więc warto sprawdzić to przed wyjazdem.

Aby zapłacić bonem turystycznym, należy pokazać numer dokumentu i ustalić wraz z osobą przyjmującą płatność, jaka kwota ma zostać pobrana z bonu. Wszystkie środki nie muszą zostać od razu wykorzystane. Na koniec podajemy kod potwierdzający płatność, który otrzymamy na wcześniej podany numer telefonu. Ewentualną dopłatę można zrealizować kartą, gotówką lub przelewem.

Więcej o: