Wyprawka szkolna w końcu starczy na wszystko, albo na wiele. Zaczęły się wyprzedaże

Lista niezbędnych rzeczy do wyprawki szkolnej przeraża wielu rodziców, zwłaszcza tych którzy debiutują w roli rodziców pierwszoroczniaka. Podpowiadamy co zrobić, żeby wykorzystać pieniądze ze świadczenia 300 plus jak najlepiej.

Wyprawka szkolna

Wyprawka szkolna spędza sen z powiek niejednego rodzica. Ci, dla których nie jest to debiut w pierwszej klasie, mają już delikatne doświadczenie i mogą wykorzystać niektóre akcesoria z poprzedniej wyprawki na kolejny rok szkolny. Ci, którzy właśnie rozpoczęli przygodę ze szkołą i posyłają dziecko po raz pierwszy, z przerażeniem patrzą na długą listę niezbędnych rzeczy i akcesoriów i nierzadko zastanawiają się jak za to wszystko zapłacić i nie zbankrutować. A dla przypomnienia, standardowa wyprawka szkolna składa się z tornistra, butów, śniadaniówki, piórnika, zeszytów, przyborów do pisania i przyborów plastycznych. I w zależności od wybranej szkoły może się delikatnie różnić.

Program "Dobry Start"

Warto przypomnieć, że istnieje rządowy program przygotowany dla uczniów zaczynających i kontynuujących przygodę ze szkołą podstawową, w ramach którego rodzice mogą otrzymać 300 zł na wyprawkę szkolną. Kwota ta ma być wsparciem dla rodziców przy kupowaniu wyprawki. Z kwoty mogą skorzystać niemal wszystkie rodziny, nie ma żadnej granicy dochodowej, należy jednak pamiętać o dopełnieniu formalności i złożeniu odpowiedniego wniosku. A ten można składać wyłącznie elektronicznie - za pośrednictwem PUE ZUS, rządowego programu EMPATIA lub za pomocą bankowości elektronicznej.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

buty sportowebuty sportowe ccc.eu/pl

Wyprzedaże w PEPCO, SINSAY i CCC

Choć boom na kompletowanie wyprawki szkolnej rozpoczyna się już na przełomie lipca i sierpnia, nie warto się spieszyć, zwłaszcza jeśli jesteś rodzicem ucznia rozpoczynającego klasę pierwszą. Już na samym początku września w wielu sklepach rozpoczynają się szalone wyprzedaże i okazje cenowe. Sprawdziliśmy najpopularniejsze sieci i tak, w PEPCO znajdziemy worki na buty za 6 złotych a śniadaniówki za 8 złotych. W SINSAY proste trampki kosztują zaledwie 19,99 i wciąż pozostał spory wybór plecaków. W CCC modne w tym sezonie adidasy z cienkiej siateczki aktualnie można kupić za 59,19. W wielu dyskontach właśnie teraz wszelkie artykuły jak: papier, kredki, farby, pędzle, blok, zeszyty, plastelina i wiele innych można kupić za grosze. Wrzesień to ten czas, kiedy możemy kupić wszystko w najniższych cenach i realnie odczuć pomoc z Programu 300 plus, więc jeśli zostało ci coś do kupienia to teraz jest na to idealny moment.

pojemnik na lunchpojemnik na lunch pepco.pl

Więcej o:
Copyright © Agora SA