Szwagier Czarnka został dyrektorem szkoły. Zdradzono, ile zarabia. Wielu może tylko pomarzyć o takich poborach

Bycie nauczycielem to ciężki kawałek chleba. Praca w oświacie nie jest łatwa, a zarobki nieadekwatne do obowiązków, jakie spoczywają na barkach wielu pedagogów. Jednak są też tacy, którzy nie mają powodów do narzekań. Do grona tych osób wlicza się Przemysław Chudzik, szwagier ministra edukacji Przemysława Czarnka, który z nauczyciela w-fu szybko awansował na dyrektora szkoły.

Biorąc pod uwagę odpowiedzialność i długą listę wymagań stawianych nauczycielom, ich zarobki nie są wysokie. Coraz więcej doświadczonych nauczycieli rezygnuje z pracy w szkole. Ci którzy pozostali, z uporem maniaka walczą o docenienie ich zawodu i podwyżki. Jednak niektóre osoby nie mają prawa narzekać. Ich pensja wynosi znacznie więcej niż średnia krajowa. Mowa u o szwagrze Czarnka, który został dyrektorem szkoły.

Zobacz wideo Andrzej Duda zawetował "lex Czarnek". "Dzisiaj potrzebna nam jest jedność i zgoda"

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Szwagier Czarnka został dyrektorem szkoły. Tak zdecydował wójt

Wszystko zaczęło się jesienią 2019 roku. Podczas wyborów Przemysław Czarnek uzyskał mandat posła i tym samym zrzekł się funkcji wojewody lubelskiego. Jego kariera, pod egidą PiS nabrała rozpędu. Został mianowany na ministra edukacji i nauki w rządzie Mateusza Morawieckiego. W tym samym czasie jego szwagier, nauczyciel wychowania fizycznego w podlubelskiej szkole w Jakubowicach Konińskich wziął przykład z męża swojej siostry i stanął do konkursu na dyrektora szkoły, w której pracował. Chodzi oczywiście o Przemysława Chudzika.

Wiosną 2020 r. obyły się dwa konkursy, które nie wyłoniły zwycięskiego kandydata. 

W pierwszym nikt nie złożył dokumentów, a drugi, decyzją wójta, pozostał nierozstrzygnięty. W tym drugim konkursie dokumenty złożył właśnie Przemysław Chudzik. Jak poinformował wójt gminy Niemce, Krzysztof Urbaś, w dwóch kolejnych głosowaniach obaj startujący nie uzyskali bezwzględnej większości głosów członków komisji

- ustalił "Fakt".

Trzeciego konkursu nie było. W drugim naborze swoją kandydaturę zgłosił Przemysław Chudzik. Jak ustalił "Fakt", 1 lipca 2020 roku wójt gminy Niemce Krzysztof Urbaś dał zielone światło i powierzył Chudziakowi stanowisko dyrektora szkoły.

Przemysław Chodzik - o ile się nic nie zmieni - to na stanowisku dyrektora szkoły pozostanie jeszcze dwa lata. Jego kadencja upływa 31 sierpnia 2024 roku.

Niektórym ludziom zdarza się zostawić pokój hotelowy w opłakanym stanie.Rodzice zostawili pokój hotelowy w opłakanym stanie. "Śmieci były wszędzie"

Pensja zaskakuje. Podwyżki oraz nagrody również

Z oświadczeń majątkowych wynika, że w 2021 r. Chudzik na stanowisku dyrektora podstawówki zarobił 95 tys. zł brutto, co daje średnio około 7,9 tys. zł na miesiąc. To dość sporo, patrząc na zarobki innych nauczycieli. Jednak to nie koniec podwyżek.

Jak poinformował nas Henryk Smolarz, zastępca wójta gminy Niemce, od lipca 2020 r. do dziś pensja Przemysława Chudzika wzrosła o ponad 3300 zł. Gdyby zaś pozostał na stanowisku nauczyciela mianowanego, nadal musiałby zadowolić się wypłatą w wysokości 3597 zł

- cytuje "Fakt" w opublikowanym artykule.

Całą sprawę skomentował również Sławomir Broniarz Szef Związku Nauczycielstwa Polskiego.

W tym konkretnym przypadku dodatek funkcyjny to 3 tysiące. Kurczę, to jest więcej, niż Warszawa ma! Gmina mogła dać mu 1000 złotych, ale dała mu 3000 zł. Marksiści uważają, że byt kształtuje świadomość

- powiedział "Faktowi" Sławomir Broniarz.

Zdalne nauczanie nie wróci z powodu wzrostu cen energii?Zdalne nauczanie nie wróci z powodu wzrostu cen energii? MEiN wydało komunikat, tymczasem jedna placówka już się zamknęła

Więcej o: