Co oznacza imię Marta? W latach 90. było prawdziwym hitem i kojarzyło się z zaradnością. Dziś rodzice go nie wybierają

Co oznacza imię Marta? Marta - grzechu warta? W ubiegłym stuleciu, pod koniec lat 90. było prawdziwym hitem i wielu przyszłym rodzicom kojarzyło się z zaradnością. Dziś niestety powoli odchodzi do lamusa i spada w rankingu najpopularniejszych imion. Czy kiedyś wróci na listy?

Co oznacza imię Marta? W dosłownym tłumaczeniu jest to kobieta, a właściwie gospodyni, pani domu, która stoi na straży domowego ogniska, opiekuje się domem i potomstwem. Jeszcze w latach 90. było wśród najbardziej popularnych imion dla dziewczynek. Dziś jest już nieco zapomniane i ciężko znaleźć na porodówkach, czy w piaskownicach małe Marty.

Zobacz wideo Marina komentuje aferę z imieniem Liama

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Co oznacza imię Marta? Niegdyś bardzo popularne, dziś odchodzi do lamusa

Imię Marta pochodzi z języka aramejskiego i oznacza gospodynię, która stoi na straży ogniska domowego. Sprawuje pieczę nie tylko nad samym domostwem, ale także opiekuje się potomstwem i dba o męża. W naszym kraju jest używane od dawna, pierwsze zapiski tego imienia pojawiły się pomiędzy XII a XIII wiekiem, wraz z nastaniem języka łacińskiego i religii katolickiej. Bowiem Marta obecna jest także w Biblii. Św. Marta z Bretanii to starsza siostra Łazarza, którego wskrzesił sam Jezus.

W latach 90. XX wieku było to imię bardzo popularne wśród nowo narodzonych dziewczynek. Jednak z czasem moda na nie minęła. Obecnie znajduje się poza pierwszą 50-tką najczęściej nadawanych imion żeńskich, co oznacza, że niestety odchodzi ono do lamusa. Może urok tego imienia ponownie zostanie odkryty za kilka lat i na nowo Marta znajdzie się wśród TOP 10 najpopularniejszych imion? Czas pokaże.

Warunki na chrzestnych oburzyły wiernych. 'Bałam się wrócić do tego Kościoła' Wymagania dla rodziców chrzestnych mogą zaskoczyć. Ksiądz często zadaje intymne pytania. Chodzi o pożycie

Marta - grzechu warta. Nie da sobie wejść na głowę

Marta nie buja w obłokach, twardo stąpa po ziemi. Jest bardzo zasadnicza i niezwykle pragmatyczna. Doskonała z niej organizatorka, postępuje według planu, nie lubi niespodzianek. Największą wadą Marty jest to, że czasem zapomina o uczuciach i byciu sobą. Obsesyjnie chce nad wszystkim i wszystkimi panować. Nie jest jednak nerwowa ani wybuchowa. Bywa jednak bardzo zazdrosna, zaborcza, a także przekorna. Ciężko jest jej zaimponować. Jest despotyczna. Miłość często odsuwa na dalszy plan, skupiając się na obowiązkach. Jednak jeśli zdecyduje się założyć rodzinę, dla swojego męża i dzieci jest w stanie wiele poświęcić.

Zdalne nauczanie nie wróci z powodu wzrostu cen energii? Zdalne nauczanie nie wróci z powodu wzrostu cen energii? MEiN wydało komunikat, tymczasem jedna placówka już się zamknęła

Więcej o: