Nowy przedmiot w szkole. Przemysław Czarnek zapowiedział kolejne zmiany. Za HiT-em wkroczy BiZ

Nowy przedmiot w szkole. Minister edukacji, Przemysław Czarnek wziął udział w prezentacji raportu Gov-Tech na temat planowanego wprowadzenia do szkół przedmiotu: biznes i zarządzanie. Spotkanie odbyło się w środę, 14 września 2022 roku, w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Po zmianach dotyczących nauki historii kolej na podstawy przedsiębiorczości.

Nowy przedmiot w szkole: biznes i zarządzanie miałby wejść do szkół już od przyszłego roku szkolnego. Jest on przeznaczony dla szkół ponadpodstawowych i jego głównym celem jest nabycie przez uczniów kluczowych kompetencji odnośnie ekonomii oraz rozwijaniu zdolności liderskich. Przedmiot będzie oparty na zadaniach praktycznych i wiedzy oraz doświadczeniu przedsiębiorców z różnych branż.

Zobacz wideo Przemysław Czarnek - człowiek, który nie ma wstydu i kobiet się nie boi

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Nowy przedmiot w szkole. BiZ zastąpi podstawy przedsiębiorczości

Przedmiot podstawy przedsiębiorczości, którego uczą się uczniowie to zajęcia z podstawowych tematów związanych z ekonomią, zarządzaniem i finansami, które są wzbogacane o wiedzę z politologii, socjologii, prawa, a także psychologii. Od przyszłego roku szkolnego, czyli 1 września 2023 rok zostanie zastąpiony nowym przedmiotem: biznes i zarządzanie (BiZ).

Minister edukacji, Przemysław Czarnek chce, aby reforma podstawy programowej tego przedmiotu kładła nacisk przede wszystkim na podejście do praktycznego nauczania przedsiębiorczości na każdej płaszczyźnie życia.

Chcemy, żeby na maturze przedmiot z rozszerzenia biznes i zarządzanie miał również wymiar praktyczny, czyli takie zadania rozwiązywane w grupach. Wydaje się, że to będzie nowość na skalę dotąd niespotykaną

- powiedział Czarnek na spotkaniu z dziennikarzami, w czasie w prezentacji raportu Gov-Tech na temat planowanego wprowadzenia do szkół przedmiotu: biznes i zarządzanie.

Przedmiot ten ma pomóc uczniom w nabyciu kluczowych kompetencji, które są bardzo istotne dla wszystkich młodych osób, u progu swojej dorosłości. BiZ ma też pomóc im w rozwijaniu zdolności liderskich. Co istotne, będzie on oparty na rzetelnej wiedzy specjalistów, doświadczeniu ogromnej rzeszy przedsiębiorców z różnych branż i rozwiązaniach z rynków międzynarodowych.

Strajk nauczycieli. Minister Czarnek podsyca konflikt? 'Pracuje ciężko na to, żeby ludzi wkurzyć'Strajk nauczycieli. Czarnek podsyca konflikt. "Zachowuje się jak politruk"

BiZ na maturze. Jak będzie wyglądał egzamin z tego przedmiotu?

Okazuje się, że nowy - praktyczny przedmiot, który ma wejść już od przyszłego września do szkół, będzie jednym z przedmiotów do wyboru na maturze.

Reforma przedmiotu podstawy przedsiębiorczości to krok do nowoczesnego i praktycznego nauczania. Wprowadzenie nowego przedmiotu, ma na celu rozwijanie kompetencji efektywnego zarządzania własnymi finansami. Przedmiot ten będzie możliwy do wyboru na egzaminie maturalnym. Na maturze można będzie go zdawać od 2027 r.

dodał minister Przemysła Czarnek.

Chociaż jeszcze nie wiadomo dokładnie, jak miałby wyglądać egzamin dojrzałości z BiZu, to już teraz mają ruszyć szkolenia dla nauczycieli, którzy mieliby zająć się prowadzeniem tych zajęć. Wysoce prawdopodobne jest to, że w dużej mierze będą to pedagodzy, którzy dotąd uczyli podstaw przedsiębiorczości.

Kontrowersyjne porody królowej Elżbiety IIKontrowersyjne porody królowej Elżbiety II. Wprowadzono ją w stan zwany "snem o zmierzchu"

Więcej o: