Takie imię nadano jedynie 100 dziewczynkom. Ma trzy litery i kojarzy się z bajkową księżniczką

Z pewnością przypadnie do gustu rodzicom, którzy chcieliby, żeby ich córka miała krótkie i oryginalne imię, które jednocześnie ma pochodzenie biblijne. Kobiety i dziewczęta, które je noszą świętują imieniny 22 marca.

Więcej tematów związanych z życiem rodzinnym na stronie Gazeta.pl

Wybór imienia dla dziecka to ważna decyzja. Niektórzy rodzice wiedzą, jak nazwą swoją pociechę jeszcze zanim przyjdzie na świat, inni aż do ostatniej chwili nie mogą się zdecydować i nadają imię swojemu maleństwu, jakiś czas po narodzinach. Jedni są zgodni, inni nie i zaczynają się problemy, a nawet rodzinne spory, gdy w wyborze chcą mieć udział dziadkowie lub inni krewni. Ci najczęściej skłaniają się ku tradycyjnym imionom, które z kolei nie zawsze przypadają do gustu świeżo upieczonym rodzicom. 

Imię dla dziewczynki wybiera ojciec?

Niektórzy rodzice przyjmują zasadę, że gdy w rodzinie pojawi się dziewczynka, imię wybiera ojciec, a jeśli urodzi się chłopiec - decyzja należy do matki. Mężczyźni czasem wybierają imię na cześć swojej mamy lub babci, decydują się na takie, które nosi ich ulubiona bohaterka filmowa z dzieciństwa lub postać z ulubionej książki. Niektórzy starają się nie sugerować skojarzeniami, a koncentrują się na samym jego brzmieniu. Jeszcze inni dają się ponieść modzie i wybierają popularne w danym czasie imię dla swojej córeczki. 

Zobacz wideo Dziecko dostaje pieniądze na komunię. Adwokat: Rodzic nie może ich zabrać

Proste i oryginalne imię dla dziewczynki

Jeśli rodzicom zależy na tym, żeby imię ich córki było krótkie i oryginalne, a jednocześnie, żeby było to imię biblijne, mogą rozważyć: Lea. To wdzięczne żeńskie imię pochodzenia hebrajskiego wywodzące się od Le'ah. Tak nazywała się córka Labana, pierwszej żony Jakuba. Brzmi intrygująco, bajecznie i nieco egzotycznie. Tak nazywają się znane aktorki, sportsmenki i piosenkarki. 

Niewiele osób nosi takie imię

Gdy rodzice zdecydują się tak nazwać córkę, szanse, że w przyszłości w jej klasie pojawi się druga Lea są niewielkie, bo zgodnie z danymi z 24 stycznia 2022 roku w Polsce imię to nosi niewiele ponad 2 tysiące kobiet, a w pierwszej połowie 2022 roku nadano je zaledwie stu dziewczynkom. Lea świętuje swoje imieniny 22 marca, dzień po pierwszym dniu kalendarzowej wiosny, co jest kolejnym pozytywnym skojarzeniem mogącym przeważyć szalę u wahających się rodziców. 

Więcej o: