Przemysław Czarnek zapowiedział kolejny nowy przedmiot szkolny. "Nowość na skalę dotąd niespotykaną"

Przemysław Czarnek zapowiedział kolejny nowy przedmiot szkolny. Co tym razem ma się zmienić? Chodzi o zupełnie nowatorskie podejście do przedsiębiorczości. Biznes i zarządzanie, czyli kolejna nowość, która ma trafić do szkół już niebawem.

Biznes i zarządzanie to kolejny nowy przedmiot, który niebawem ma wejść do polskich szkół. Uczniowie mieliby zaznajomić się z bardziej praktycznym podejściem do kwestii pieniędzy, oszczędzania, kredytów, a nawet tak zdawałoby się prostych spraw jak rozliczenie PITu.

Zobacz wideo Czy powinniśmy się przywiązywać do styczniowych zasad Polskiego Ładu?

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Przemysław Czarnek zapowiedział nowy przedmiot, który pojawi się w szkołach

Zmiany w podstawie programowej i pojawienie się nowego przedmiotu miałby wejść w życie już z początkiem przyszłego roku szkolnego. Od 1 września 2023 roku biznes i zarządzanie miałby zastąpić archaiczny przedmiot, którym są podstawy przedsiębiorczości. Co więcej, nowy przedmiot, którego wejście w życie chce Czarnek miałby pojawić się na maturze - cztery lata później, czyli od maja 2027 roku jako jeden z dostępnych przedmiotów do wyboru na egzaminie.

Chcemy, żeby na maturze przedmiot z rozszerzenia biznes i zarządzanie miał również wymiar praktyczny, czyli takie zadania rozwiązywane w grupach. Wydaje się, że to będzie nowość na skalę dotąd niespotykaną. Przedmiot przeznaczony jest dla szkół ponadpodstawowych. W rozszerzeniu tylko występuje matura z biznesu i zarządzania

- powiedział Czarnek, cytowany przez portal money.pl.

Biznes i zarządzanie, czyli co się zmieni w szkole?

Minister Czarnek pragnie, aby młode osoby już ze szkoły wyniosły najważniejsze tematy dotyczące ekonomii i pieniędzy. Takie kwestie jak rozliczenie należnego podatku, oprocentowanie lokat, czy kredytów, inwestowanie - powinny być znane dla wszystkich osób, stojących na progu swojego dorosłego życia.

Już z początkiem tego roku, Czarnek informował o pierwszych konsultacjach w temacie podstawy programowej dla tego przedmiotu. O opinię poproszono m.in. rektorów SGH, Akademii Leona Koźmińskiego, przedstawicieli spółek giełdowych i pozagiełdowych.

Jeszcze nie wiadomo, kto miałby uczyć nowego przedmiotu, ale wiele wskazuje, że będą to dotychczasowi nauczyciele, którzy realizowali programy z podstaw przedsiębiorczości.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.