Katecheta powiedział dziewczynce, że "kolor różowy to grzech". Ksiądz dał odpowiedź, która może zaskoczyć

Dzieci często poszukują odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Ważne, aby to robiły i weryfikowały pozyskane informacje. Dzięki temu już od najmłodszych lat wypracują w sobie zdolność samodzielnego myślenia i wyrabiania własnej opinii. Przykładem jest pytanie dotyczące grzechu, zadane przez pewną dziewczynkę. Ksiądz udzielił jej odpowiedzi, która mogła ją zaskoczyć.
Zobacz wideo Sprawdzamy trik z TikToka na aplikację korektora

TikTok to jedna z form mediów społecznościowych, która skupia ludzi w różnym wieku, narodowości czy kulturze. Udostępniane treści mają charakter edukacyjny, rozrywkowy lub biznesowy. Jak się okazuje, chętnie korzystają z niego również duchowni. 

Czy to grzech? Pyta dziewczynka? Czyli jak dzieci szukają potwierdzenia różnych informacji

Jak wiemy, dzieci mają w sobie niepohamowaną ciekawość świata. Lubią zadawać pytania i dociekać jak jest naprawdę. Dlatego tak ważne jest, aby poważnie traktować każdą wątpliwość naszych pociech. Dla nich stanowisko dorosłych jest wyznacznikiem pewności, że tak właśnie jest. Daje im to poczucie bezpieczeństwa oraz świadomość, że z każdą wątpliwością mogą skierować się do nas.

Co jeśli zasłyszana informacja nie do końca satysfakcjonuje dziecko i zaczyna ono wątpić w jej prawdziwość. Szuka potwierdzenia. Taka sytuacja miała miejsce na TikToku. Dziewczynka napisała do jednego księdza, który prowadzi swoje konto na portalu, zadając następujące pytanie:

Mój pan od religii powiedział, że kolor różowy to grzech. To prawda?

- czytamy. 

O ile dla wielu z nas takie pytanie może budzić różne odczucia, o tyle dziecko zwyczajnie czuło się zagubione. Ewidentnie nie rozumiało, co jest złego w samej barwie, stąd szukało potwierdzenia lub zaprzeczenia słów katechety.

TikTok. Ksiądz odpowiada na pytanie dziecka

Duchowny, do którego dziewczynka skierowała pytanie prowadzi swoje konto na TikToku już od dawna. Znany jest ze świetnego kontaktu z internautami i chętnie dzieli się swoją wiedzą i spostrzeżeniami. Sebastian Picur, bo tak nazywa się ksiądz, odpowiedział na pytanie dotyczące różowego koloru. 

Nie. Kolor różowy w liturgii oznacza radość. Używamy go w trzecią niedzielę Adwentu i czwartą niedzielę Wielkiego Postu

- skomentował w krótkim nagraniu. 

Film obejrzało ponad 40 000 internautów. Nic dziwnego zważywszy na fakt, że ksiądz Sebastian ma sporo obserwujących. Jego zasięgi to aż ponad 500 tysięcy obserwujących użytkowników. Przeglądając choćby pobieżnie udostępnione treści, zauważymy, iż duchowny porusza różne kwestie. Mówi o pomocy dla alkoholika, tłumaczy jak nie bać się śmierci, czy odnosi się do zbawienia bez chrztu, czy utraty dziecka. Znaczna część postów to odpowiedzi na pytania skierowane przez użytkowników. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA