Dzień Kropki 2022. Międzynarodowe święto będziemy obchodzić już niebawem. Wszystko przez pewną książkę

Dzień Kropki 2022 wypada w czwartek,15 września. To międzynarodowe święto kreatywności jest obchodzone od 2008 roku. Dlaczego powstało i do czego się odnosi? Jest związane z pewną książką dla dzieci.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach i dla dzieci znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo "Co jest złego w tym, że uczeń sprawdzi coś w internecie? Kwestia, żeby umiał zweryfikować znalezione informacje"

Dzień Kropki jest międzynarodowym świętem kreatywności. Istnieje od 2008 roku, a pochodzi od książki dla dzieci pod tytułem "The Dot" ("Kropka"). Jest obchodzony zwłaszcza w szkołach i przedszkolach, gdzie są organizowane różne wydarzenia i zabawy mające ujawnić ukryte talenty. 

Dzień Kropki 2022. Jaka jest historia święta? Jest związana z książką dla dzieci

W 2003 roku została wydana książka dla dzieci pod tytułem "The Dot" ("Kropka"), której autorem jest Peter H. Reynolds. Książka opowiada historię małej Vashti, która dzięki małej kropce i świetnej nauczycielce plastyki uwierzyła w siebie. Książka odniosła ogromny sukces - została przetłumaczona na ponad 20 języków, w tym język Braille'a. Historia małej Vashti stała się inspiracją dla nauczycieli, co sprawiło, że w 2008 roku po raz pierwszy obchodzono Dzień Kropki.

Dzień Kropki 2022. Jak wyglądają obchody? Można się wesprzeć stroną internetową

Święto to jest obchodzone 15 września (w lub w okolicach tej daty). W 2022 r. Dzień Kropki wypada w środę. Z tej okazji dzieci w różnym wieku (od przedszkolaków po licealistów) biorą udział w różnych zabawach z tej okazji. Na różne sposoby tworzą własną kropkę. W obchodach biorą też udział dorośli - wiele sławnych osób również stworzyło własną kropkę. 

Nauczyciele oraz rodzice mogą skorzystać z darmowych materiałów do zajęć, które można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej wydarzenia - internationaldotday.com. W serwisie są też kropkowe dzieła innych osób, które można obejrzeć na zdjęciach. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.