Kiedy Dzień Nauczyciela 2022? Dla niektórych to dzień wolny od szkoły i zajęć

Dzień Nauczyciela to nie tylko święto samych pedagogów. Od lat z utęsknieniem czekają na niego także uczniowie. Wszystko to za sprawą dnia wolnego od zajęć dydaktycznych. Dzieci odpoczywają i nie myślą o kartkówkach czy sprawdzianach. W tym roku będą świętować w piątek.
Zobacz wideo "Co jest złego w tym, że uczeń sprawdzi coś w internecie? Kwestia, żeby umiał zweryfikować znalezione informacje"

Dzień Nauczyciela już niebawem. Za miesiąc placówki oświatowe będą obchodzić swoje święto. Wielu uczniów liczy na dodatkowy dzień wolny. Jednak nie każdy będzie mógł zostać w domu. Wszystko zależy od dyrekcji.

Czy nauczyciel może zabrać telefon komórkowy? Ta informacja cię zaskoczy. Poznaj zasadyCzy nauczyciel może zabrać telefon komórkowy? Istotne informacje dla rodziców

Dzień Edukacji Narodowej 2022, czyli kiedy wypada Dzień Nauczyciela 2022?

Święto Edukacji Narodowej zwane także potocznie Dniem Nauczyciela jest obchodzone w Polsce od XVIII wieku. Zostało ustanowione w 1773 roku w momencie utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. Jej zadaniem było sprawowanie pieczy nad placówkami oświatowymi, układanie planów zajęć oraz wdrażanie różnego rodzaju zmian. Można by rzec, że była pierwowzorem dzisiejszego Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Uczniowie zadają sobie pytanie, kiedy jest Dzień Nauczyciela. Jednak data jest niezmienna i to właśnie za równy miesiąc 14 października 2022 roku będziemy obchodzić to święto. Przywileje z nim związane nie dotyczą wyłącznie pedagogów. W tym dniu nie ma zajęć lekcyjnych, natomiast odbywają się różnego typu akademie i przedstawienia. Dzieci wręczają kwiaty i upominki, a same cieszą się odpoczynkiem od nauki.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Nauczanie zdalne wróci na jesieni? Czarnek zdradził co myśli, o chłodzeniu klasNauczanie zdalne wróci na jesieni? Do sprawy odniósł się Przemysław Czarnek

Dzień Nauczyciela. Czy uczniów czeka długi weekend?

Jednak nie wszystko. Część szkół daje możliwość pozostania w domu, z racji faktu, iż każda placówka ma określoną pulę dni wolnych od szkoły. Może je rozdysponować w dowolny sposób, zatem dyrekcja decyduje, czy w Dzień Nauczyciela nie trzeba przychodzić do szkoły. W tym roku dla wielu uczniów może to być wyjątkowy prezent. Wszystko dlatego, że planowane święto odbywa się w piątek, co daje szansę na długi weekend w październiku!

Jeśli planujemy rodzinny wyjazd, warto już teraz udać się do dyrektora szkoły z zapytaniem o plany na Dzień Nauczyciela. Jeśli okaże się, że dzieci będą miały wolne, to mamy szansę zorganizować z wyprzedzeniem wspólny wypad na czas długiego weekendu.

Więcej o: