Ksiądz Robert ma dwoje dzieci. Uważa, że celibat to błąd. "Zabrano księżom wolność"

Robert Augustyn jest księdzem, który ma dwóch synów i żonę. Aktualnie jest proboszczem w parafii w Bielsku-Białej, gdzie cieszy się szacunkiem i uznaniem wśród wiernych. Otwarcie wyznaje, ze celibat to błąd Kościoła katolickiego. - Ksiądz, który się zakocha, powinien za tą miłością podążać. To niezwykły dar. Trzeba go docenić, a nie odrzucać - podkreśla w rozmowie z Gazeta.pl.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Kidawa-Błońska o wyprowadzeniu religii ze szkół i Funduszu Kościelnym

Ksiądz Robert jest szczęśliwym ojcem i mężem. "Celibat to wielki błąd człowieka, przez który zabrano księżom wolność"

Robert Augustyn od czerwca 2021 jest proboszczem w jednej z parafii w Bielsku-Białym. Nic w tym dziwnego, gdyby nie fakt, ze ksiądz ma dwójkę dzieci i od 2013 jest w szczęśliwym małżeństwie. Kapłan cieszy się ogromnym szacunkiem wśród parafian. 

34-latek nie ukrywa faktu bycia księdzem, który ma rodzinę i chętnie publikuje w sieci kadry z życia prywatnego. Przynależność do kościoła i trwanie w małżeństwie sprawiło, że szybko stał się rozpoznawalny w mediach społecznościowych.

 
 
 

Abp. Marek Jędraszewski - zdjęcie archiwalneAbp Jędraszewski znów oburza. Mówił o "przemyśle produkującym dzieci"

"Ksiądz, który się zakocha, powinien za tą miłością podążać"

Ksiądz Robert uważa, że celibat jest ogromnym błędem człowieka, z którym należałoby skończyć. To jedna z kwestii, która odróżnia od siebie Kościół katolicki i ewangelicko-augsburski, do którego należy ks. Robert. W Kościele katolickim celibat oznacza dobrowolną rezygnację z małżeństwa. Często rozumiany jest też jako abstynencja seksualna. Może być to pewien przejściowy etap w życiu człowieka, związany np. z zasadami wyznawanej religii.

Celibat to wielki błąd człowieka, przez który zabrano księżom wolność. Należałoby się po prostu do tego błędu przyznać i uciąć wszelkie dyskusje. Ksiądz, który się zakocha, powinien za tą miłością podążać. To niezwykły dar. Trzeba go docenić, a nie odrzucać

- powiedział dla portalu gazeta.pl i dodał, ze niektórzy księża, którzy poczują w sercu ogień miłości, jeszcze szybciej muszą go gasić przez krzywdzące zasady Kościoła, które odbiegają od tego co sam naucza:

Wielu księży zostało obdarowanych niesamowitym uczuciem, jakim jest miłość. Muszą jednak to uczucie w sobie gasić, a potem słyszą jeszcze od ludzi, że nie są dla nich autorytetami w kwestiach rodzinnych. To niezwykle trudna sytuacja.

KsiądzKościół stawia wymagania rodzicom chrzestnym

Więcej o: